Ohjelmakartta.fi Kanava Viikko 0 1 2 3 4 Report Katsotuimmat
Huom! Katselet menneen viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
21.12. 22.12. 23.12. 24.12. 25.12. 26.12. 27.12.
6
06.52 Lastenohjelmia
06.52 Kimmo Kuu
06.52 Dinotassut
06.52 Di­no­tas­sut - Kau­kainen hohde
06.54 Hyrräpäät
06.52 Olivia
06.53 Tik Tak
07.04 Lastenohjelmia
06.58 Kil­len kimppakyyti
07.09 Maijuli
07.05 Lastenohjelmia
07.09 Rytmimunashow
07.12 Vii­ru ja Pesonen
07.14 Lastenohjelmia
07.13 Nallen talvi
07.13 Oiva
07.13 Yhdessä
07.14 Lastenohjelmia
07.17 Ket­tu ja Jänö
07.17 Lastenohjelmia
07.21 Vii­ru ja Pesonen
07.22 Ti­ke­ti Tok, jou­lu­lahjojen aika
07.22 Lastenohjelmia
07.22 Pa­peritarinoita
07.27 Pi­kin eläimet
07.27 Vii­ru ja Pesonen
07.28 Popi Kissa
07.34 Lastenohjelmia
07.34 Lastenohjelmia
07.37 Ryhmä Hau
07.39 Pikku Kakkonen
07.45 Puu Fu Tom
07.42 Milli ja Molli
07.49 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
07.44 Vii­ru ja Pesonen
07.40 Q Putti 5
07.42 Vii­ru ja Pesonen
07.59 Enni ja Roi
07.51 Pik­ku Kak­ko­nen: Seikkailukone
07.54 Lastenohjelmia
08.03 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
08.09 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
08.09 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
08.00 Jou­lu­pu­kin Kuuma linja
08.05 Ryhmä Hau
08.13 Lastenohjelmia
08.11 Ta­ri­noi­ta puumajasta
08.11 Auvo Raitanen
08.16 Karvinen
08.19 Lastenohjelmia
08.19 Lastenohjelmia
08.23 Lastenohjelmia
08.20 Tontun tarina
08.21 On­ne­li, An­ne­li ja Nukutuskello
08.29 Lastenohjelmia
08.28 Mer­ten syvyyksissä
08.29 Sa­la­saa­ren seikkailijat
08.31 Kanikenttä
08.34 Ässäluokka
08.44 Ho­po­ti­ko­po­ti ja joulukuusi
08.46 Sohvaset
Täydellisen joulun metsästys
08.45 Pip­sa Possun joulu
08.45 Jou­lu­pu­kin Kuuma linja
Joulupukin Kuuma linja osa 2
08.49 Tipu Touhukas
08.51 Tii­ke­ri keittiössä
08.56 Ok­to­nau­tit ja jou­lun pe­lastuspartio
08.55 Tä­nään Galaxissa
08.58 Pikku Kakkonen
9
09.08 Mi­mi ja Lii­sa - jou­lu­va­lo­jen arvoitus
08.51 Tii­ke­ri keittiössä
09.00 Mi­nä, Elvis Riboldi
09.00 Lastenohjelmia
09.19 Lu­minen päivä
Petri odottaa jo kovasti jouluaattoillan juhlia.
09.15 Tai­de­mu­siik­kia tenaville
09.12 Romp­pu, Ras­se ja Sikuriina
09.22 Klik klak am­muu, koh­ta on joulu!
09.20 Joulukirje
09.23 Ek­synyt Ozissa
09.22 Mahti-Mopsi
09.35 Lastenohjelmia
09.30 Las­ten tasavalta
09.46 Jou­lu­pu­kin Kuuma linja
09.44 Sa­lainen museo
09.53 Ku­jei­le­vat eläimet
09.53 Kes­kia­jal­la keksittyä
09.56 Tä­nään Galaxissa
10.00 Exp­loring Earth
10.00 Rat­sas­tuksen maailma
10.00 Rat­sas­tuksen maailma
10.05 Casualty
Tuo­tanto: BBC.
ma: Ilon kautta
ti: Katso minuun Kat­so minuun...
ke: Edessä pitkä tie Edes­sä pitkä tie...
10.06 Hiih­don maailmancup
Hiihdon MC: Tour de Ski, sprintin karsinnat Tour de Ski, sp­rin­tin kar­sin­nat. Val Müstair, Sveit­si. Se­los­tus Jus­si Es­ko­la, asian­tun­ti­ja Sa­mi Jauhojärvi.
10.19 Tai­mi, jou­lupuun tarina
10.25 Casualty
Muutos lähtee itsestä Muu­tos läh­tee itsestä...
10.25 Kansansankari
Vexi Salmi - viihdemusiikin vaikuttaja
10.45 Jou­lu­pu­kin Kuuma linja
Joulupukin Kuuma linja osa 4
10.55 Alp­pi­hiih­don maailmancup
Alta Badia, miesten pujottelu 1. lasku Alp­pi­hiihdon MC,..
10.55 Uusi Päivä
11.20 Ylio­pis­tol­li­nen eläinsairaala
(U) Ylio­pis­tol­li­nen eläin­sai­raa­la on viih­dyttävä,..
11.15 Taivaan tulet
(2011) Po­lii­si­kons­taa­pe­li Rau­ni Vää­nä­nen pa­laa ko­ti­seu­dul­leen Ke­mi­jär­vel­le - tai­vaan tu­lien kau­pun­kiin. Poh­joi­sen työ­ta­vat vaa­ti­vat so­peutumista...
11.15 Mr. See­feld - jäljet lumessa
Unel­ma, voitto,..
11.28 Lumiukko
11.50 Lää­kä­rit vas­taan internet
11.55 Hymy pyllyyn
11.55 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
12
12.00 Ylio­pis­tol­li­nen eläinsairaala
12.09 Urheilugaala
12.10 Lu­miuk­ko ja lumikoira
12.15 Luottomies
12.15 Urheilustudio
12.23 Pirjo
12.30 Tans­ka­lai­nen maajussi
12.30 Tans­ka­lai­sen maa­jussin joulu
12.30 Unel­ma­ko­ti Sisiliassa
12.35 Jou­lu­puk­ki ja noitarumpu
12.35 Hiih­don maailmancup
Tour de Ski, sprintit, Val Müstair Tour de Ski, nais­ten ja mies­ten sp­rint­ti­hiih­dot (v) . Val Müstair, Sveit­si. Se­los­tus Jus­si Es­ko­la, asian­tun­ti­ja Sa­mi Jauhojärvi.
12.32 Hiih­don maailmancup
Tour de Ski, miesten 15 km, Val Müstair Tour de Ski, mies­ten 15 km,..
13.00 Tans­ka­lai­nen maajussi
Jaksot 9-10.
12.50 Jopet-show
13.00 Tuh­kimotarinoita
Nanna - Särkynyt mieli Nan­nan ve­li te­ki itsemurhan...
13.15 Urheilustudio
13.30 Tuh­kimotarinoita
Linda - Jäänkö yksin?
13.30 Tans­ka­lai­sen maa­jussin joulu
13.25 Ka­don­nut: Jou­lu­pukki -elokuva
Nel­jä las­ta on saa­nut kut­sun ta­paa­mi­seen Jou­lu­pu­kin kanssa...
13.27 Hiih­don maailmancup
Tour de Ski, naisten 10 km, Val Müstair Tour de Ski,..
13.29 Alp­pi­hiih­don maailmancup
Naisten pujottelun 1. lasku, Zagreb
13.55 Alp­pi­hiih­don maailmancup
Alta Badia, miesten pujottelun 2. lasku
14.09 Urheilustudio
14.20 Näin Norjassa
14.20 Suur­per­heen maa­laiselämää
14.18 Mä­ki­hy­pyn maailmancup
Keski-Euroopan mäkiviikko, Innsbruck Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko. Mies­ten mä­ki­hy­pyn kil­pai­lu HS130, en­sim­mäi­nen kierros...
14.30 Kek­se­liäs nikkari
8/8. Sa­tei­nen ke­sä hui­pen­tuu syystulvaan,..
14.30 Muumilaakso
14.27 Mä­ki­hy­pyn maailmancup
Keski-Euroopan mäkiviikko, Innsbruck Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko. Mies­ten mä­ki­hy­pyn kar­sinta HS130...
14.54 Pirjo
14.55 Al­bi Lu­miuk­ko pe­lastaa joulun
14.52 Mä­ki­hy­pyn maailmancup
Keski-Euroopan mäkiviikko, Garmisch-Partenkirchen Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko. Mies­ten mä­ki­hy­pyn kil­pai­lu HS142. Gar­misch-Par­ten­kirc­hen, Sak­sa. Se­los­tus Mik­ko Han­nu­la, asian­tun­ti­ja Tommi Nikunen.
15
15.00 Adam & Eva
15.05 Jo­tun­hei­me­nin paimenet
15.10 Kek­se­liään nikkarin joulu
15.11 Lastenohjelmia
15.15 lastenelokuva: Vii­ru ja Pe­so­nen - pa­ras joulu ikinä
(Pettersson und Findus - Das schönste Weihnachten überhaupt, Saksa 2016)
15.30 Har­voin tarjolla
Tavallinen perheenisä ei oo mitään Pa­nu hö­pöt­ti it­sen­sä putkaan...
15.36 Urheilustudio
15.40 Taivaan tulet
Salakaato
15.43 Hiih­don maailmancup
Tour de Ski, miesten 15 km, Val Müstair Tour de Ski, mies­ten 15 km (p) ,..
15.45 Mä­ki­hy­pyn maailmancup
Keski-Euroopan mäkiviikko, Innsbruck
15.50 Eloonjääneet
16.20 Näin Norjassa
16.23 Hiih­don maailmancup
Tour de Ski, naisten 10 km, Val Müstair
16.30 Uusi Päivä
(U) Uu­si Päi­vä on draa­ma­ko­mediasarja,..
16.35 Muumilaakso
16.32 Urheilustudio
16.45 lastenelokuva: On­ne­li, An­ne­li ja nukutuskello
On­ne­li ja An­ne­li läh­te­vät pi­tä­mään huol­ta ha­ja­mie­li­ses­tä kek­si­jä Ve­ko­tiituksesta...
17.00 Pikku Kakkonen
Las­te­noh­jel­mia jo­ka päivä.
ma: Koululeikkikoulu.
ti: Kat­sel­laan Jyr­kin ja Ne­po­sen kans­sa Te­te ja Ma­ma, Leikitään,
ke: Kat­sel­laan Yas­mi­nin ja Nal­len kans­sa Si­mo, Nal­len talvi,..
17.00 Pik­ku Kak­ko­sen las­tenkonsertit
Pikku Kakkosen joulukonsertti Nalle,..
16.58 Alp­pi­hiih­don maailmancup
Naisten pujottelun 2. lasku, Zagreb Nais­ten pu­jot­te­lun toi­nen las­ku. Zag­reb, Kroatia...
17.15 Pikku Kakkonen
Kat­sel­laan Jaa­kon ja Ii­nan kans­sa Suu­ren­moi­nen her­ra Kunk­ku, Frank­lin ja ys­tä­vät, Barbapapa,
17.47 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
(U) Ku­vai­lu­tulk­kai­lu­mah­dol­li­suus tv-versiossa...
17.43 Ku­jei­le­vat eläimet
17.50 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
17.50 Urheilustudio
18
18.00 Näin Norjassa
18.00 Taivaan tulet
Salakaato
18.00 Näin Norjassa
18.00 Tans­ka­lai­sen maa­jussin joulu
18.00 lastenelokuva: Supermarsu
Emi­lia saa lem­mik­ki­mar­sun­sa pu­re­man jäl­keen sa­lai­sia su­per­voi­mia. Pian ovat Itä­me­ren si­la­kat avun tar­pees­sa. N: El­la Jäp­pi­nen, Es­si Hel­lén, Arttu Wiskari.
Suomi 2018.
18.00 Taivaan tulet
(2011) Po­lii­si­kons­taa­pe­li Rau­ni Vää­nä­nen pa­laa ko­ti­seu­dul­leen Ke­mi­jär­vel­le - tai­vaan tu­lien kau­pun­kiin. Poh­joi­sen työ­ta­vat vaa­ti­vat so­peu­tu­mis­ta. Kau­pun­gis­sa riit­tää rö­tök­siä ja pe­tok­sia, mut­ta myös ys­tä­vyyt­tä ja rakkautta.
18.10 Casualty
Ilon kautta Ilon kaut­ta. Lev yrit­tää ol­la poi­kan­sa tu­ke­na tä­män hoi­to­jen aikana,..
18.10 Casualty
Edessä pitkä tie Edes­sä pitkä tie...
18.13 lastenelokuva: Luolamies
(Early Man, Iso-Britannia/USA 2018)
18.48 Alp­pi­hiih­don maailmancup
Madonna di Campiglio, miesten pujottelu, 1. lasku
19.00 Hur­ja­pää Guy Mar­ti­nin matkassa
Kohti Siperiaa Koh­ti Siperiaa...
19.00 Taivaan tulet
Po­lii­si­kons­taa­pe­li Rau­ni Vää­nä­nen pa­laa ko­ti­seu­dul­leen Ke­mi­jär­vel­le - tai­vaan tu­lien kau­pun­kiin. Poh­joi­sen työ­ta­vat vaa­ti­vat so­peutumista...
19.25 Suur­per­heen maa­laiselämää
Kevät Ke­vät. Koit­taa ka­rit­sointiaika,..
19.38 Ping­vii­nien matka 2
Luon­to­do­ku­men­tis­sa nuo­ri kei­sa­ri­ping­vii­ni läh­tee en­sim­mäi­sel­le pit­käl­le vael­luk­sel­leen, vais­ton­sa aja­ma­na koh­ti suur­ta tun­te­ma­ton­ta. Ker­to­ja­na Heik­ki Kinnunen.
(L'empereur, Ranska 2017)
19.35 Jopet-show
Dille Dong Jul­len ja Jal­len tv-visailu...
19.50 Jou­lu­ka­len­te­ri: Po­ro­kuis­kaa­jan arvoitus
19.45 Jo­pet show: Lah­ja­kasta joulua
20.00 Hol­by Ci­tyn sairaala
Paineita Pai­nei­ta. Nic­ky jou­tuu koh­taa­maan pa­him­mat pelkonsa...
20.02 Suur­per­heen maa­laiselämää
Talvi Talvi...
20.00 Elä­mäm­me Ga­la­pagossaarilla
Ruokaa omasta takaa Ruo­kaa omasta takaa...
20.15 Luottomies
Jouluspeciaali
20.10 Elä­mäm­me Ga­la­pagossaarilla
Uimassa haiden keskellä Ui­mas­sa hai­den kes­kel­lä. Vii­mei­set vii­kot saa­rel­la ovat käsillä,..
20.00 Luottomies
Pelkoa ja intoa Itä-Suomessa
20.38 Kä­te­vän emännän juhlat
20.30 Pelt­sin toinen luonto
Kamtshatka - karhujen ja tulivuorten valtakunta
20.50 Sta­cey Doo­ley: Psy­kiat­rinen osasto
Jo­ka kol­mas meis­tä kär­sii mie­len­ter­vey­den ongelmista,..
20.47 Kill Anneli
21
21.00 Pelt­sin toinen luonto
Koiravaljakolla itärajalle
21.01 Har­voin tarjolla
Onni täällä vaihtelee " K: Jo­han­na Har­ti­kai­nen. O: Veik­ko Aaltonen...
21.01 Siskonpeti
Musta joulu Nii­na Lah­ti­nen, Pir­jo Heikkilä,..
21.00 ko­ti­mai­nen elokuva: Iron Sky The Coming Race
Vuon­na 2047, ydin­so­dan jälkeen,..
Suomi 2019.
21.00 The Gra­ham Norton Show
Vieraat: Hugh Grant, Tina Fey, Amy Adams, Nigella Lawson, Romesh Ranganathan ja Dua Lipa
21.00 elokuva: Ma­rie Antoinette
Oman­lai­sen­sa ku­nin­kaal­li­nen pu­kuee­pos Rans­kan itä­val­ta­lais­syn­tyi­ses­tä ku­nin­gat­ta­res­ta 1700-lu­vun lo­pul­la. Ma­rie An­toi­net­te tem­pais­taan tei­ni­vuo­si­naan per­heen­sä suo­jis­ta vie­raan maan ko­reaan hoviin,..
(USA 2006)
21.30 Berlin Station
Kuolemansyöksy Kuo­le­man­syök­sy. Vies­tin­vie­jän kuo­le­ma ei ole sat­tu­maa. Frost,..
21.40 Alp­pi­hiih­don maailmancup
Madonna di Campiglio, miesten pujottelu, 2. lasku
21.55 Tyt­tö, jo­ka huusi sutta
Tyttö, joka huusi sutta (12) Theoa pii­naa ko­ti-ikävä,..
21.50 Kummelin joulu
Aika karua joulumeininkiä näin Kummelihenkeen.
21.50 elokuva: Black Dynamite
(USA 2009)
22.21 Vi­ha­ri­kos ja rakkaus
Pakkomielteinen murhaaja Pak­ko­miel­tei­nen murhaaja...
22.38 Elinkautinen
Oikeus elämään Suo­si­tun rea­li­ty­sar­jan ku­vauk­sis­sa teh­dään murha...
22.30 Mot­her­land - äi­tien so­ta, joulujakso
22.30 Doctor Who
Vii­me ta­paa­mi­sel­la mat­ka­kump­pa­nien tiet erosivat,..
22.45 Kun to­mu laskeutuu
Kun tomu laskeutuu (16) Uu­ti­set ter­ro­ri-is­kus­ta täyt­tä­vät median,..
23.00 Pelt­sin toinen luonto
23.00 Sta­cey Doo­ley: Es­pan­jan huumesota
23.15 Strike Back
Strike Back (16)
23.10 Jopet-show
23.23 ko­ti­mai­nen elokuva: Di­va of Finland
Suomi 2019.
23.30 elokuva: Overboard
(USA 2018)
23.35 Kummeli
Kummeli (7)
23.40 Jo­pet show: Lah­ja­kasta joulua
23.45 Yle Live: Anna Puu
23.51 Kak­si ruu­mista rannalla
0
00.01 Siskonpeti
00.10 Kummelin joulu
23.40 Sta­cey Doo­ley: Psy­kiat­rinen osasto
00.26 Hillo
00.30 Si­licon Valley
00.49 Jus­ti­mus esittää: Duo
00.20 Hur­ja­pää Guy Mar­ti­nin matkassa
01.15 The Gra­ham Norton Show
01.20 Berlin Station