Ohjelmakartta.fi
Varoitus! Katselet tulevan viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
ma 21.1. ti 22.1. ke 23.1. to 24.1. pe 25.1. la 26.1. su 27.1.
6

06.53 Met­kat Me­si­läi­set

Vil­ja­mi

Jää­kar­hu Ot­to

Hyr­rä­päät

Timp­pa

06.52 Hau Hau, Piip ja Ve­li

06.53 Sa­su

06.58 Ku­mi­na­ku­ja 19

07.00 Tit­ta Pik­ka­nen

07.03 Her­tan maail­ma

07.04 Hei Taa­vi

07.03 Kim ja Kai

Di­no­ju­na

07.04 O­li­via

07.07 Kol­me pien­tä koi­ran­pen­tua

07.06 Ryt­mi­reis­su

Ni­pa ja Pe­te

07.12 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

Til­da ja hä­nen ys­tä­vän­sä

07.13 F­rans ja e­läi­nys­tä­vät

P­la­neet­ta Kos­mo

07.10 Sa­tu­ja Soi­tos­ta

07.15 Pop­pe­li­kum­pu

07.18 Kerk­ko Kuk­ko

07.20 Tie täh­tiin

07.23 Pus­se

07.21 Nin­ni ja Nes­to­ri

07.24 Pik­ku Kak­ko­sen ta­lo

07.25 Ki­kat­ta­va Kak­kiai­nen

07.26 Sor­mil­la vai pui­koil­la

07.27 Ar­vaa kuin­ka pal­jon si­nua ra­kas­tan

07.25 Rus­kea pik­ku­kar­hu

07.32 Pel­le Her­man­ni

07.34 Pik­ku Kak­ko­nen: Mu­siik­ki­vi­deot

07.32 F­luu­ga­lai­set

07.31 F­rank­lin ja ys­tä­vät

07.34 Pik­ku Kak­ko­sen pos­ti

07.32 Kil­len kimp­pa­kyy­ti

07.36 As­kar­rel­laan

07.39 Pos­ti­mies Pa­te, e­ri­kois­lä­het­ti­pal­ve­lu

07.38 Kat­so tar­kem­min

07.44 Mu­ru

07.42 Mi­mo­sa ja Len­nu

07.44 Sa­na-ark­ku

Si­mo

07.40 Ok­to­nau­tit

07.43 Uu­la ja Kuu

07.49 Vilk­ki Ank­ka

07.53 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.54 Kaa­po

07.54 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.54 Pik­ku Kak­ko­sen ta­lo

07.57 Ryh­mä Hau

07.55 Ve­ka­rat

07.58 An­ton Sii­li­nen rat­kai­see

07.55 En­ni ja Roi

08.01 Puu Fu Tom

08.02 Te­te ja Ma­ma

08.09 Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.07 Ryh­mä Hau

08.13 Kap­tee­ni Ka­ri

08.10 Pik­ku Kak­ko­nen: Seik­kai­lu­ko­ne

08.18 Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.19 Pik­ku Kak­ko­nen

08.24 Ga­la­xi

08.23 Jo­raa­vat juu­rik­kaat

08.21 Aap­po ja Tööt

08.23 Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.25 Jes­si ja Jan­ni - e­te­vät et­si­vä­kak­so­set

Pe­ter Pan

08.28 Te­na­vat

Ai­ka här­del­li!

08.26 Mo­raa­li­mit­ta­ri

08.29 Pik­ku Kak­ko­sen ta­lo

08.34 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.32 Le­lu­mes­ta

08.35 Näin meil­lä

08.40 Lu­lu ja leh­mä

08.48 Ga­la­xi so­mes­sa

08.46 Ret­ki-Roo­pe

08.45 Pii ja Po­ju

08.50 Mi­kae­lin nai­set

08.59 Pik­ku Kak­ko­nen

9

09.00 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Tahroja Liian hyvää ollakseen totta Valintoja Työ menee kaiken edelle 1/2

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Työ menee kaiken edelle 2/2

09.01 Ot­so ja so­pu­lit

Näin meil­lä

09.08 Vil­li tu­le­vai­suus

09.12 Vil­le ja Lous­ku vauh­dis­sa

09.23 Fo­ta­rit

09.30 Mei­dän luok­ka

09.37 Bel­le ja Se­bas­tian

09.49 Lai­ta it­tes li­koon

09.56 Ca­sual­ty

Vastuu

09.55 Jo­raa­vat juu­rik­kaat

09.59 Ur­hei­lus­tu­dio

10.00 Ca­sual­ty

Epätoivoa Uskollisuus puntarissa Toisten armoilla Totuus ja sen seuraukset

10.00 Ur­hei­lus­tu­dio

10.02 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Trondheim, mäkiosuus

10.05 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Sapporo, miesten kilpailu Mä­ki­hy­pyn mies­ten kil­pai­lu, HS137. Sap­po­ro, Ja­pa­ni.

10.46 Ur­hei­lus­tu­dio

10.50 Täh­täi­mes­sä me­ri­voi­mat

Täh­täi­mes­sä me­ri­voi­mat

10.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Sapporo, miesten karsinta Mä­ki­hy­pyn mies­ten kar­sin­ta HS137. Sap­po­ro, Ja­pa­ni.

10.55 Ur­hei­lus­tu­dio

11.00 Ur­hei­lus­tu­dio

11.25 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Trondheim, mäkiosuus

Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Kitzbühel, miesten pujottelu

11.37 Ext­re­meä ym­pä­ri maail­maa

11.38 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

11.40 Maail­man vah­vin Bel­la

11.40 Team Bachs­tad

Paloautolla Oslosta Mongoliaan

Tal­viu­nel­mia

11.50 Lip­pu rak­kau­teen

3/6. Treffikumppanit alkavat löytyä.

11.55 Ku­lu­tus­ta­va­ra­tar­kas­ta­jat

12

12.10 Hul­lu­na moot­to­ri­kelk­kai­luun

Äi­tiys­sok­ki

12.10 Hiih­don maail­man­cup

Ulricehamn, naisten viesti

12.15 Ur­hei­lus­tu­dio

12.20 Kun sy­dän sär­kyy

2/7. Miltä tuntuu, kun rakkaus loppuu?

12.20 Ur­hei­lus­tu­dio

12.25 U­nel­ma­ko­ti

12.25 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Kitzbühel, miesten super-G

Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Kitzbühel, miesten syöksylasku

12.40 I­sä­nä ja poi­ka­na

Ku­lu­tus­ta­va­ra­tar­kas­ta­jat

12.50 Ke­hon­var­ti­jat

Hormonien ylivalta

13.10 Siyin­qa­ba - Kal­lio­sei­nä­män kut­su

13.10 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Trondheim, hiihto-osuus

13.20 Nik­lak­sen keit­tiös­sä

13.25 Si­li­con Val­ley

Palveluehdot

13.25 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, jäätanssin rytmitanssi Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, jää­tans­sin ryt­mi­tans­si.

13.35 Team Bachs­tad

Paloautolla Oslosta Mongoliaan

13.40 Vil­li kort­ti

13.40 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Anterselva, naisten yhteislähtö

13.50 Riis­ta­met­säl­lä

13.55 Vä­ki­val­tai­set ai­vot

14.00 Ur­hei­lus­tu­dio

14.05 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Timo?

14.25 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Anterselva, naisten takaa-ajokilpailu

14.30 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, naisten lyhytohjelma Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, nais­ten ly­hy­toh­jel­ma.

14.30 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Kitzbühel, miesten pujottelu

14.35 Her­kul­li­nen Tos­ca­na

14.40 Dok: Kiek­koa ja kor­ko­ken­kiä

Mikke on tavallinen lapsiperheen isä.

14.55 Mo­der­nit mie­het

15

15.01 Da­nie­lin vii­mei­nen mah­dol­li­suus

15.00 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

15.15 Hiih­don maail­man­cup

Ulricehamn, miesten viesti

15.20 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Anterselva, naisten pikakilpailu

15.25 Hiih­don maail­man­cup

Ulricehamn, naiset 10 km

15.30 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Anterselva, miesten pikakilpailu

15.40 Moot­to­ri­pyö­räl­lä hal­ki Af­ri­kan

16.00 Moot­to­ri­pyö­räl­lä hal­ki Af­ri­kan

2/2. Matka on edennyt Keniaan asti.

16.25 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Anterselva, miesten takaa-ajokilpailu

16.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Nesta-gekkon iho-ongelma

16.45 Ext­re­meä ym­pä­ri maail­maa (x2)

16.45 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Anterselva, miesten yhteislähtö

16.50 Näin Nor­jas­sa

16.50 Ur­hei­lus­tu­dio

17.00 Pik­ku Kak­ko­nen

Jaakon ajatuspaja: Syvämietteitä.

17.10 Ur­hei­lus­tu­dio

17.15 Ur­hei­lus­tu­dio

17.30 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, jäätanssin vapaatanssi Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, jää­tans­sin va­paa­tans­si.

Hiih­don S­ki C­las­sics

Marcialonga -osakilpailu, 70 km.

17.58 Pik­ku Kak­ko­sen pos­ti

18

18.00 Puo­li seit­se­män

Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, miesten lyhytohjelma Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, mies­ten ly­hy­toh­jel­ma.

Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Elmo-koira shokkitilassa

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Tahroja Liian hyvää ollakseen totta Valintoja

18.15 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, loppunäytös Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, lop­pu­näy­tös.

18.30 Noin vii­kon s­tu­dio

18.45 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, miesten vapaaohjelma Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, mies­ten va­paaoh­jel­ma.

18.55 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, naisten vapaaohjelma Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, nais­ten va­paaoh­jel­ma.

19.00 Ral­lin MM

Rallin MM, Monte Carlo, ennakko

19.05 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Timo - Särkevä suru

Vil­li kort­ti

Bo­dy Hack

Serpana Himalajalla

19.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Elmo-koira shokkitilassa

19.53 Suo­mi­LO­VE

19.50 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, parien lyhytohjelma Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, pa­rien ly­hy­toh­jel­ma.

19.55 Ral­lin MM

20.01 Mul­lan al­ta

Uuno Kailas (Shiraz Lane ja Vilma Alina)

20.00 I­ce Town - E­lä­mää ää­ri­ra­joil­la

Myrskyn silmässä

20.00 Tai­to­luis­te­lun EM

Taitoluistelun EM, parien vapaaohjelma Tai­to­luis­te­lun EM-kil­pai­lut, pa­rien va­paaoh­jel­ma.

20.00 Bo­dy Hack

Serpana Himalajalla

20.25 F­rees­ty­len MC

Tremblant, kumparelasku Kum­pa­re­las­ku.

20.45 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

20.50 Mi­kae­lin nai­set

20.57 Noin vii­kon s­tu­dio

21

21.00 Mo­der­nit mie­het

Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Timo?

Kou­kus­sa

Vil­li kort­ti

Soh­va­pe­ru­nat

Koostejakso

21.00 Ral­lin MM

Rallin MM, Monte Carlo, 3. päivän kooste

21.25 Pir­jo

21.30 St­reet Kings

(U­SA 2008) Ja­mes Ell­royn kir­joit­ta­mas­sa ri­kos­jän­nä­ris­sä lo­san­ge­le­si­lai­set po­lii­siet­si­vät kamp­pai­le­vat pait­si ri­kol­li­sia, myös toi­siaan vas­taan.

21.30 Noin vii­kon s­tu­dio

21.50 Mur­ha u­nel­ma­lo­mal­la

21.50 Noin vii­kon s­tu­dio

Ral­lin MM

Rallin MM, Monte Carlo, 1. päivän kooste

Ral­lin MM

Rallin MM, Monte Carlo, 2. päivän kooste

21.55 Mul­lan al­ta

Uuno Kailas (Shiraz Lane ja Vilma Alina)

21.55 S­ta­cey Doo­ley: I­sis sil­mäs­tä sil­mään

22.15 Ral­lin MM

Rallin MM, Monte Carlo, ek 1

22.20 Kou­kus­sa

Vil­li kort­ti

22.35 Mo­der­nit mie­het

22.40 I­ce Town - E­lä­mää ää­ri­ra­joil­la

Myrskyn silmässä

22.54 Our Girl

23.00 Nuo­ret ja lu­paa­vat

23.10 Soh­va­pe­ru­nat

Koostejakso

23.15 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Häpeäisit, läski äiti

23.15 Mul­lan al­ta

Uuno Kailas (Shiraz Lane ja Vilma Alina)

23.20 Muis­tin van­ki

Eddien paluu

23.30 Si­li­con Val­ley

Henkistä pääomaa

23.35 T­rue De­tec­ti­ve

23.51 Mur­ha u­nel­ma­lo­mal­la

0

00.00 Kou­kus­sa

Girls

Jäähyväiskiertue

00.05 T­rue De­tec­ti­ve

00.05 S­ta­cey Doo­ley: Ty­töt vas­taan I­sis

00.15 Muis­tin van­ki

Sankareita kaikki

00.49 Mo­der­nit mie­het

Veto