Ohjelmakartta.fi
Varoitus! Katselet tulevan viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
ma 14.1. ti 15.1. ke 16.1. to 17.1. pe 18.1. la 19.1. su 20.1.
6

06.53 Met­kat Me­si­läi­set

06.52 Vil­ja­mi

Jää­kar­hu Ot­to

06.53 Hyr­rä­päät

06.52 Timp­pa

Hau Hau, Piip ja Ve­li

06.53 Sa­su

06.57 Ku­mi­na­ku­ja 19

07.01 Tit­ta Pik­ka­nen

07.03 Her­tan maail­ma

07.02 Kim ja Kai

07.04 Di­no­ju­na

O­li­via

07.08 Kol­me pien­tä koi­ran­pen­tua

07.05 Ryt­mi­reis­su

Ni­pa ja Pe­te

Hei Taa­vi

07.09 Sa­tu­ja Soi­tos­ta

07.13 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.12 Til­da ja hä­nen ys­tä­vän­sä

07.13 F­rans ja e­läi­nys­tä­vät

07.12 P­la­neet­ta Kos­mo

07.15 Pop­pe­li­kum­pu

07.18 Kerk­ko Kuk­ko

07.21 Tie täh­tiin

07.23 Pus­se

07.21 Nin­ni ja Nes­to­ri

07.25 Ki­kat­ta­va Kak­kiai­nen

Sor­mil­la vai pui­koil­la

07.27 Las­ten­mu­siik­kiest­ra­di

07.26 Rus­kea pik­ku­kar­hu

07.33 Pel­le Her­man­ni

07.34 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.32 F­luu­ga­lai­set

07.31 F­rank­lin ja ys­tä­vät

07.33 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.30 Ar­vaa kuin­ka pal­jon si­nua ra­kas­tan

07.34 Kil­len kimp­pa­kyy­ti

07.35 As­kar­rel­laan

07.35 Pos­ti­mies Pa­te, e­ri­kois­lä­het­ti­pal­ve­lu

07.44 Mu­ru

07.43 Mi­mo­sa ja Len­nu

Sa­na-ark­ku

07.44 Si­mo

07.41 Ok­to­nau­tit

07.49 Vilk­ki Ank­ka

07.45 Uu­la ja Kuu

07.54 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

Kaa­po

07.50 Il­mo­jen kun­kut

07.56 Ryh­mä Hau

07.55 Ve­ka­rat

07.59 An­ton Sii­li­nen rat­kai­see

07.57 En­ni ja Roi

08.01 Puu Fu Tom

08.03 Te­te ja Ma­ma

08.09 Ryh­mä Hau

08.14 Kap­tee­ni Ka­ri

08.10 Pik­ku Kak­ko­nen: Seik­kai­lu­ko­ne

08.18 Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.19 Pik­ku Kak­ko­nen

08.24 Ga­la­xi

08.23 Jo­raa­vat juu­rik­kaat

08.21 Aap­po ja Tööt

08.23 Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.25 Jes­si ja Jan­ni - e­te­vät et­si­vä­kak­so­set

Pe­ter Pan

08.28 Te­na­vat

Ai­ka här­del­li!

08.26 Vil­li tu­le­vai­suus

08.33 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.32 Le­lu­mes­ta

08.36 Näin meil­lä

08.40 Lu­lu ja leh­mä

08.48 Ga­la­xi so­mes­sa

08.45 Ret­ki-Roo­pe

Pii ja Po­ju

08.50 Mi­kae­lin nai­set

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Kolme muskettisoturia

08.58 Pik­ku Kak­ko­nen

9

09.00 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Valheen tie

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Miehen omatunto Tuho

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Kausi 20, 40/52. Pokerinaama.

09.01 Ot­so ja so­pu­lit

09.00 Näin meil­lä

09.08 Vil­li tu­le­vai­suus

09.12 Vil­le ja Lous­ku vauh­dis­sa

09.23 Fo­ta­rit

09.30 Mei­dän luok­ka

09.37 Bel­le ja Se­bas­tian

09.49 Lai­ta it­tes li­koon

09.50 Ur­hei­lus­tu­dio

09.54 Jo­raa­vat juu­rik­kaat

09.57 Ext­re­meä ym­pä­ri maail­maa

Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

09.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Zao, naisten kilpailu Mä­ki­hy­pyn nais­ten kil­pai­lu HS102. Zao, Ja­pa­ni.

10.00 Ca­sual­ty

Hyvästit Pimeydessä Rosvot ja poliisit Suloinen kosto

10.00 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Nesta-gekkon iho-ongelma

Ur­hei­lus­tu­dio

10.25 Hiih­don maail­man­cup

Otepää, naiset

10.30 Mo­der­nit mie­het

10.50 Kom­man­do­kou­lun par­haat

Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

Suo­mi­LO­VE

Täh­täi­mes­sä me­ri­voi­mat

10.55 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Kronplatz, naisten suurpujottelu

10.55 Ral­lin MM

11.00 Ur­hei­lus­tu­dio

11.25 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Wengen, miesten alppiyhdistetyn syöksylasku

Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Cortina d'Ampezzo, naisten syöksylasku

11.40 Maail­man ou­doim­mat ur­hei­lu­la­jit

11.40 Team Bachs­tad

Paloautolla Oslosta Mongoliaan

11.50 Ur­hei­lus­tu­dio

11.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Chaux-Neuve, yhdistetyn mäkiosuus
12

12.00 Kom­man­do­kou­lun par­haat

12.06 Äi­tiys­sok­ki

12.10 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

12.22 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

12.25 Ku­lu­tus­ta­va­ra­tar­kas­ta­jat

12.25 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Chaux-Neuve, yhdistetyn mäkiosuus

12.30 Kom­man­do­kou­lun par­haat

12.37 Pet­ra saa vau­van (x8)

Raskaana! Parisuhdeneuvoja Rooleja ja leikkiä Maallemuutto Vaippoja vai seksiä? Ura, äitiys, urautuminen Synnytys Vauvaonnea

12.50 Lip­pu rak­kau­teen

12.55 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Linda?

Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Chaux-Neuve, yhdistetyn mäkiosuus

13.00 Ur­hei­lus­tu­dio

13.10 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Ruhpolding, miesten yhteislähtö

13.20 Kun sy­dän sär­kyy

Hul­lu­na moot­to­ri­kelk­kai­luun

13.25 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

13.45 U­nel­ma­ko­ti

13.50 Ext­re­meä ym­pä­ri maail­maa

Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

13.50 Hiih­don maail­man­cup

Otepää, sprintit

13.55 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Kronplatz, naisten suurpujottelu

14.01 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

14.00 Lu­mi­lau­tai­lun MC

Laax, slopestyle

14.00 Hiih­don maail­man­cup

Otepää, miehet

14.05 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Linda?

14.45 Hul­lu­na moot­to­ri­kelk­kai­luun

14.55 Maail­man ou­doim­mat ur­hei­lu­la­jit

Team Bachs­tad

Paloautolla Oslosta Mongoliaan

14.55 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Wengen, miesten alppiyhdistetyn pujottelu
15

15.15 Ral­lin MM

15.21 Nik­lak­sen keit­tiös­sä

15.20 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Ruhpolding, naisten pikakilpailu

15.25 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Ruhpolding, miesten pikakilpailu

15.30 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Ruhpolding, naisten viesti

15.35 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Ruhpolding, naisten yhteislähtö

15.45 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Ruhpolding, miesten viesti

15.50 Riis­ta­met­säl­lä

16.26 Pir­jo

16.25 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Wengen, miesten pujottelu

16.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Papukaija Jaakko 57v. uuden edessä

16.33 Her­kul­li­nen Tos­ca­na

16.40 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Chaux-Neuve, yhdistetyn hiihto-osuus

16.51 Suo­mi­LO­VE

16.50 Ur­hei­lus­tu­dio

16.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Chaux-Neuve

16.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Zakopane, miesten kilpailu Mä­ki­hy­pyn mies­ten kil­pai­lu HS140. Za­ko­pa­ne, Puo­la.

17.00 Pik­ku Kak­ko­nen

Pik­ku Kak­ko­nen

17.15 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Zakopane, miesten joukkuekilpailu Mä­ki­hy­pyn mies­ten jouk­kue­kil­pai­lu, HS140. Za­ko­pa­ne, Puo­la.

17.30 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Kolme muskettisoturia

17.58 Pik­ku Kak­ko­sen pos­ti

18

18.00 Puo­li seit­se­män

Hiih­don Suo­men cup

Hiihdon Suomen Cup naisten 5 km (p) ja miesten 10 km (p) Hiih­don Suo­men cu­pin o­sa­kil­pai­lu, nais­ten 5 km (p) ja mies­ten 10 km (p).

Hiih­don Suo­men cup

Hiihdon Suomen Cup viestit Hiih­don Suo­men cu­pin o­sa­kil­pai­lu, nais­ten vies­ti 3 x 5 km (v) ja mies­ten 3 x 7,5 km (v).

Puo­li seit­se­män

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Valheen tie

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Kausi 20, 40/52. Pokerinaama.

18.30 Ur­hei­lus­tu­dio

18.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Zakopane, miesten karsinta Mä­ki­hy­pyn mies­ten kar­sin­ta HS140. Za­ko­pa­ne, Puo­la.

19.00 Ral­lin MM

Rallin MM, vuosi 2018

19.05 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Linda - Jäänkö yksin?

19.05 Mo­der­nit mie­het

19.10 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Wengen, miesten syöksylasku

19.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Nesta-gekkon iho-ongelma

19.30 Bo­dy Hack

Muukalaislegioonalaisena Ranskan Guayanassa

19.40 Hiih­don S­ki C­las­sics

La Diagonela -osakilpailu, 65 km.

19.55 Pir­jo

20.00 Mul­lan al­ta

Helvi Juvonen (Paleface ja Milla Rumi)

I­ce Town - E­lä­mää ää­ri­ra­joil­la

Säkkipimeässä

Jal­ka­pal­lon I­ta­lian cup

Jalkapallon Italian cup, Supercoppa Juventus - Milan Su­per­cop­pa Ju­ven­tus - Mi­lan.

Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

20.10 Vil­li kort­ti

20.15 I­ce Town - E­lä­mää ää­ri­ra­joil­la

Säkkipimeässä

20.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Nesta-gekkon iho-ongelma

20.54 Pir­jo

20.50 Mei­dän pi­tää pu­hua

21

21.00 Mo­der­nit mie­het

Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Linda?

21.00 Mul­lan al­ta

Helvi Juvonen (Paleface ja Milla Rumi)

Dear W­hi­te Peop­le

Sa­tii­ri­ses­ti a­se­tel­miaan tark­kai­le­va e­lo­ku­va nel­jäs­tä mus­tas­ta o­pis­ke­li­jas­ta ar­vos­te­tus­sa y­lio­pis­tos­sa, jo­ka ei o­le­kaan niin ta­sa-ar­voi­nen kuin väi­te­tään.

21.05 Mo­der­nit mie­het

21.25 Pir­jo

21.30 Go­ne Girl - kilt­ti tyt­tö

(U­SA 2014) Da­vid Finc­he­rin oh­jaa­mas­sa jän­nä­ris­sä mies il­moit­taa vii­den­te­nä hää­päi­vä­nään vai­mon­sa ka­don­neen.

21.30 Kou­kus­sa

21.30 S­ta­cey Doo­ley: I­sis sil­mäs­tä sil­mään

21.50 Mur­ha u­nel­ma­lo­mal­la

21.57 Kou­kus­sa

22.00 Vil­li kort­ti

22.15 Kuu­des ker­ta

An­ni­ka ha­luaa pelk­kää sek­siä, il­man tun­tei­ta.

22.20 Mul­lan al­ta

Helvi Juvonen (Paleface ja Milla Rumi)

22.35 Mo­der­nit mie­het

22.47 Muis­tin van­ki

Kaikki peliin

22.45 Kou­kus­sa

22.50 Mar­kus vs. maail­ma

23.00 Nuo­ret ja lu­paa­vat

23.16 Our Girl

23.15 Muis­tin van­ki

Raha haisee

23.30 T­rue De­tec­ti­ve

23.30 S­tar W­reck VI: In T­he Pir­kin­ning

Suo­ma­lai­nen kult­ti­hit­ti, le­gen­daa­ri­nen in­die­tuo­tan­to ja a­va­ruus­pa­ro­dia.

23.35 Mar­kus vs. maail­ma

23.55 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Lomalla kaikki on toisin
0

Si­li­con Val­ley

Palveluehdot

00.17 Mur­ha u­nel­ma­lo­mal­la

00.30 Girls

Mitä nyt taas, Adam?

00.45 T­rue De­tec­ti­ve