Ohjelmakartta.fi
Huom! Katselet tulevan viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
6.4. 7.4. 8.4. 9.4. 10.4. 11.4. 12.4.
6
06.53 Hirviökoulu
06.52 Kaapo
06.52 Ludovic
06.52 Astroset
06.52 Kim ja Kai
06.52 Kuu ja minä
06.52 Jääkarhu Otto
07.00 Pos­ti­mies Pa­te, eri­kois­lä­hettipalvelu
07.04 Albi Lumiukko
07.00 Rus­kea pikkukarhu
07.03 Musarullaa!
07.05 Poppelikumpu
07.08 Killi ja Kiki
07.10 Tete ja Mama
07.11 Martta puhuu
07.13 Unelmajuttu
07.14 Nuk­ke­teat­te­ri Sampon lauluja
07.17 Ar­vaa kuin­ka pal­jon si­nua rakastan
07.16 Hil­la ja avaruuden Eetu
07.19 Herää pahvi
07.18 Ka­ti ja Töp­pö: Tö­pön mah­ta­va pääsiäinen
07.16 Ric­hard Scar­ry: Tou­hu­lan arvoituksia
07.28 Heimo ja Hemmo
07.28 Kuiske
07.25 Kaisa ja Olli
07.29 Pik­ku Kak­ko­nen: Juontopalat
07.27 Petran poppoo
07.32 Vilkki Ankka
07.34 Mauno
07.34 Pik­ku Kak­ko­nen: Juontopalat
07.31 Kal­len keittiö
07.37 Pik­ku Pörriäinen
07.36 Sasu
07.39 Kiri ja Lolo
07.39 Pik­ku Kakkosen talo
07.44 Ryhmä Hau
07.41 Simo
07.42 Henkilökuva
07.44 Pikku Kakkonen
07.40 Her­ra Mäy­rä­nen ja rou­va Repolainen
07.49 Ritari Mikke
07.45 Tiedonjyvä
07.49 Pusse
07.48 Ar­vaa kuin­ka pal­jon si­nua ra­kas­tan: Pää­siäisseikkailu
07.45 Frank­lin ja ystävät
07.52 Safari
08.02 Askarrellaan
07.56 Vekarat
08.02 Mi­mosa ja Lennu
07.57 Pik­ku Kak­ko­nen: Seikkailukone
08.09 Galaxi
08.07 El­la, Oskari ja Huu
08.05 Oktonautit
08.10 Kesäleiri
08.14 Gud­run, vii­kinkiprinsessa
08.14 Laura
08.18 Ni­mi­päi­väonnittelu
08.17 Ryhmä Hau
08.23 Bel­le ja Sebastian
08.23 Urheiluhullut
08.22 Aap­po ja Tööt
08.23 Athleticus
08.24 Kaarle
08.25 Lassie
08.29 Ot­so ja sopulit
08.25 Pert­ti ja Purtti
08.29 Uula ja Kuu
08.35 Unna Junná
08.36 Näin meillä
08.38 Athleticus
08.36 Pu­lu­boin ja Po­nin Juujuutuubi
08.40 Patu-koira
08.41 Jetron matkaan
08.44 Robottijunat
08.41 Lelumesta
08.45 Pikku perunat
08.48 Tä­nään Galaxissa
08.50 Jumppahetki
08.50 Jumppahetki
08.50 Jumppahetki
08.50 Jumppahetki
08.53 Ni­mi­päi­väonnittelu
08.57 Vil­le ja Lous­ku vauhdissa
08.58 Pikku Kakkonen
9
09.00 Casualty
ma: Se hetki
ti: Kohtalokas virhe 1/2
ke: Kohtalokas virhe 2/2
to: Nousuvesi Nousuvesi...
09.00 Patu-koira
09.00 Näin meillä
09.08 Villit futarit
09.08 Late Lammas
09.12 Alii­sa ja yksisarvinen
09.15 Karvinen
09.24 Athleticus
09.33 Roo­san ja Tii­nan suu­ri lomaseikkailu
09.28 Galaxin Pallo
09.26 Nel­jä ja puo­li kaverusta
09.50 Uusi Päivä
09.53 Råtta Booris
09.58 Tä­nään Galaxissa
10.00 Jumppahetki
10.00 Jumppahetki
10.00 Ko­tim. Elokuva: Poika ja ilves
Koko perheen seikkailuelokuva (1998) 12-vuo­tiaan To­min ja eläin­puis­tos­sa kas­va­neen il­vek­sen ys­tä­vyydestä...
10.10 Casualty
10.10 Jumppahetki
10.20 Mo­dernit miehet
10.20 Pa­luumuuttajat
10.20 Pa­luumuuttajat
10.20 Muut­to­päiväkirjat
10.20 Jumppahetki
10.30 Jumppahetki
10.47 Pak­sut pariskunnat
10.40 Jumppahetki
10.50 Mot­her­land - äitien sota
10.50 Vel­jek­set Pri­ce ruo­ka­mat­kal­la Pohjoismaissa
10.50 Sohvaperunat
11.05 Pa­luumuuttajat
11.00 Uusi Päivä
11.20 He­vo­set muut­ti­vat elämän
11.35 Tankki täyteen
11.30 Tankki täyteen
11.35 Pe­las­ta pörriäinen
11.40 Tankki täyteen
11.40 Tankki täyteen
11.40 Uusi Päivä
11.40: Mä oven avaan
12.06: Vieläkö on villihevosia
12.34: Tänään en voi luokses tulla
13.02: Rakkaus on raskasta
12
12.00 Fintiaanit
12.10 Deitti
12.15 Mei­dän pitää puhua
12.15 Am­bu­lanssi apuun!
12.22 Yk­si­ne­läjä Severin
12.25 Tankki täyteen
12.30 Ko­vin kuski haussa
12.55 Huu­meet keskellämme
12.52 Yle Olohuone
Kaikki kotona live 3.4. Kyl­mäs­tä läm­pi­mään ja kork­ka­rit kattoon!..
12.55 Pak­sut pariskunnat
12.55 Pirjo
13.00 Sohvaperunat
13.00: Uusi kausi alkaa!
13.20 Yle Olohuone
Naiset pääsevät karanteenista Tä­nään nau­re­taan, lau­le­taan ja jae­taan lohtua...
13.20 Yle Olohuone
13.31 Rei­nøyan paimenkoirat
13.40 Ko­vin kuski haussa
13.55 Näin Norjassa
13.20 Yle Olohuone
14.10 Hol­by Ci­tyn sairaala
Ääretön ikävä Uu­sia jak­so­ja. Ää­re­tön ikävä...
14.30 Ba­her of Finland
14.49 Pirjo
14.52 Pirjo
14.50 Ver­ta, hi­keä ja T-paitoja
14.57 Pe­las­ta pörriäinen
15
15.00 Syke
15.00 Sohvaperunat
15.00 Syke
15.10 Siskonpeti
Kausi 1. (U)
15.10: Sielu
15.34: Ystävyys 8/12...
15.57: Äitiys 9/12...
16.21: Suomalainen nainen 10/12...
16.45: Ilo 11/12...
17.09: Loppu 12/12. Loppu...
15.20 Mi­tä mie­tit, Ronja Salmi?
15.35 AIKUISET
15.50 Jumppahetki
15.50 Jumppahetki
15.50 Jumppahetki
15.50 Jumppahetki
15.51 Pirjo
16.00 Tankki täyteen
16.00 Tankki täyteen
15.55 Tankki täyteen
15.55: Totuuden hetki
16.27: Maallamuuttajat Osa 7/11...
16.57: Onnea uuteen taloon Osa 8/11...
17.29: Kotikäynti Osa 9/11...
17.57: Paranemaan päin Osa 10/11...
16.10 Jumppahetki
16.29 Pirjo
16.20 Tankki täyteen
16.32 Uusi Päivä
16.35 Muumilaakso
16.54 UP
17.00 Pikku Kakkonen
17.00 Pikku Kakkonen
ti: Tavallisen päivän hieno hetki.
17.00 Pikku Kakkonen
17.35 Supermarsu
Emi­lia saa lem­mik­ki­mar­sun­sa pu­re­man jäl­keen sa­lai­sia su­per­voi­mia. Pian ovat Itä­me­ren si­la­kat avun tarpeessa.
17.57 Pik­ku Kakkosen posti
17.57 Pik­ku Kakkosen posti
18
18.00 Mi­kaelin naiset
18.00 Exp­loring Earth
18.00 Muumilaakso
18.00 Het­kiä Kalliossa
18.00 Mi­kaelin naiset
18.05 Pirjo
18.05 Pirjo
18.10 Casualty
ma: Se hetki
ti: Kohtalokas virhe 1/2 Koh­ta­lo­kas virhe 1/2...
18.10 Casualty
to: Nousuvesi
pe: Lapsen tähden Lap­sen tähden...
18.22 Pe­las­ta pörriäinen
18.25 Casualty
Kohtalokas virhe 2/2
18.30 Yle Olohuone
18.57 Pe­las­ta pörriäinen
19.00 Muumilaakso
19.00 Koi­ra­per­heet käy­töskoulussa
19.00 Pirjo
19.00 Yle Olohuone
Kaikki kotona live 10.4. Tu­le viet­tä­mään tun­nel­mal­lis­ta koti-iltaa...
19.00 Ade Ade­pi­tanin Afrikka
Itä-Afrikka 3/4. Itä-Afrikka...
19.15 Ade Ade­pi­tanin Afrikka
Itä-Afrikka 3/4. Itä-Afrikka...
19.05 Yle Olohuone
19.24 Pirjo
19.30 Mot­her­land - äitien sota
19.40 Se tyyli
19.50 mar­jut­tuu­lik­ki - tä­tä­kin on kokeiltava
20.00 Hol­by Ci­tyn sairaala
Ääretön ikävä Uu­sia jak­so­ja. Ää­re­tön ikävä...
20.00 Syke
Kunnes toisin todistetaan Kun­nes toi­sin to­distetaan...
20.00 Mic­hael McIn­ty­re's Big Show
20.00 Ver­ta, hi­keä ja T-paitoja
20.15 Mo­dernit miehet
20.30 Mo­dernit miehet
20.30 Mi­tä mie­tit, Ronja Salmi?
20.50 mar­jut­tuu­lik­ki - tä­tä­kin on kokeiltava
20.51 mar­jut­tuu­lik­ki - tä­tä­kin on kokeiltava
21
21.00 Hac­hi­ko - Ta­ri­na us­kollisuudesta
(Hachiko: A Dog's Story, USA 2010)
21.00 Ver­ta, hi­keä ja T-paitoja
21.00 Docventures
21.00 SAS: Eri­kois­jouk­ko­jen ko­vassa koulussa
21.00 Mic­hael McIn­ty­re's Big Show
21.00 The Gra­ham Norton Show
Vieraat: Jason Momoa, Emilia Clarke, Regina King, Ross Noble ja Camila Cabello
21.00 Go­ne Girl - kiltti tyttö
Da­vid Finc­he­rin oh­jaa­mas­sa jän­nä­ris­sä mies il­moit­taa vii­den­te­nä hää­päi­vä­nään vai­mon­sa kadonneen...
(USA 2014)
21.15 Doc­ven­tu­res: St­ron­ger: The Batt­le Against COVID-19
21.30 Mi­tä mie­tit, Ronja Salmi?
21.58 Docventures
Docventures-erikoislähetys: Koronavirus
21.50 Mo­dernit miehet
21.50 Mo­dernit miehet
22.00 Deitti
Jessica Jessica...
22.00 Euroviisaat
22.15 Ver­ta, hi­keä ja T-paitoja
22.30 Aineissa
22.40 Docventures
22.35 Ko­tim. Elokuva: Sauna
Vuosi 1595. Suon kes­kel­tä löy­tyy sau­na, jos­sa syn­nit pes­tään. Ja an­teek­sian­toa et­si­vät vel­jek­set as­tu­vat sisään. . .
22.45 Narkolandia
Naapurin poika 2/3...
22.45 Mi­tä mie­tit, Ronja Salmi?
23.00 Strike Back
Strike Back (16)
22.55 Doc­ven­tu­res: St­ron­ger: The Batt­le Against COVID-19
23.06 Rou­va va­rapresidentti
23.15 Deitti
23.30 Hillo
23.25 AIKUISET
23.35 Hillo
23.38 Docventures
23.40 Hillo
23.45 Ku­ka mur­ha­si Birgitten?
00.00 Hillo
23.55 Strike Back
0
00.30 Yian­nin superautot
00.40 Rou­va va­rapresidentti