Ohjelmakartta.fi
Varoitus! Katselet menneen viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
ma 31.12. ti 1.1. ke 2.1. to 3.1. pe 4.1. la 5.1. su 6.1.

01.25 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut Suomen puolivälieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, puo­li­vä­lie­räot­te­lu Ka­na­da - Suo­mi.

02.50 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut välieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, vä­lie­räot­te­lu Suo­mi - S­veit­si.

Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut loppuottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, lop­puot­te­lu.

04.50 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut välieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, vä­lie­räot­te­lu Suo­mi - S­veit­si.

Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut loppuottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, lop­puot­te­lu.

05.25 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut Yhdysvallat - Suomi Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, al­ku­sar­jan ot­te­lu Yh­dys­val­lat - Suo­mi.

6

06.53 Met­kat Me­si­läi­set

06.53 Jää­kar­hu Ot­to

06.52 Raa Raa, leik­ki­sä lei­jo­na

Timp­pa

Hau Hau, Piip ja Ve­li

06.53 Sa­su

07.00 Tit­ta Pik­ka­nen

07.03 Ni­pa ja Pe­te

07.02 Hei Taa­vi

07.03 Kim ja Kai

Di­no­ju­na

07.04 O­li­via

07.07 Tin­ga Tin­ga -ta­ri­nat

07.08 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.10 Wil­ma Vik­ke­lä

07.12 P­la­neet­ta Kos­mo

07.10 Sa­tu­ja Soi­tos­ta

07.19 Ast­ro­set

07.15 Kerk­ko Kuk­ko

07.22 Ki­kat­ta­va Kak­kiai­nen

07.23 Nin­ni ja Nes­to­ri

07.24 Pik­ku Kak­ko­sen ta­lo

07.29 F­luu­ga­lai­set

07.25 Sor­mil­la vai pui­koil­la

07.28 Nel­li ja Noo­ra

07.26 Kil­len kimp­pa­kyy­ti

07.32 Ryh­mä Hau

07.31 F­rank­lin ja ys­tä­vät

07.37 Pos­ti­mies Pa­te, e­ri­kois­lä­het­ti­pal­ve­lu

07.39 Ok­to­nau­tit

07.37 Mim­mi Leh­mä ja Va­ris

07.40 Sa­na-ark­ku

07.44 Si­mo

07.49 Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.45 Uu­la ja Kuu

07.50 Kaa­po

Vilk­ki Ank­ka

07.52 Il­mo­jen kun­kut

07.57 Ok­to­nau­tit ja suu­ri suo­seik­kai­lu

07.58 Tuo­mon lau­lu

07.57 En­ni ja Roi

08.03 Puu Fu Tom

08.00 Ok­to­nau­tit

08.02 Te­te ja Ma­ma

08.09 Pik­ku Kak­ko­nen: Seik­kai­lu­ko­ne

Ryh­mä Hau

08.14 Ok­to­nau­tit ja seik­kai­lu A­ma­zo­nil­la

08.22 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.23 Vil­ja­mi

08.23 Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.28 Ku­mi­na­ku­ja 19

08.27 Ok­to­nau­tit

Kap­tee­ni Ka­ri

08.33 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.32 Le­lu­mes­ta

08.35 Ryt­mi­reis­su

08.39 Pik­ku Kak­ko­nen

08.39 Vil­li tu­le­vai­suus

08.43 Til­da ja hä­nen ys­tä­vän­sä

08.40 Aap­po ja Tööt

08.49 Ga­la­xi

08.48 Te­na­vat

08.45 Ret­ki-Roo­pe

Pii ja Po­ju

08.50 Jes­si ja Jan­ni - e­te­vät et­si­vä­kak­so­set

08.54 Pus­se

08.53 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.55 Näin meil­lä

08.58 Pik­ku Kak­ko­nen

9

09.01 Ur­hea pik­ku Mör­ky­li

Ot­so ja so­pu­lit

09.00 Näin meil­lä

09.05 As­kar­rel­laan

09.08 Pik­ku Kak­ko­sen las­ten­kon­sert­ti

Oikeesti leikisti

09.08 Vil­li tu­le­vai­suus

09.13 Pik­ku Kak­ko­sen las­ten­kon­sert­ti

Älä lopeta leikkimistä

09.11 Mi­mo­sa ja Len­nu

09.12 Vil­le ja Lous­ku vauh­dis­sa

09.19 Ga­la­xi

09.24 Ve­ka­rat

09.21 Lu­lu ja leh­mä

09.23 Kar­vi­nen

09.29 Tau­ti­sia ta­ri­noi­ta

Lumikki tapaa Punahilkan Jaakko uhmaa jättiläistä

09.30 Mei­dän luok­ka

09.36 Bel­le ja Se­bas­tian

09.49 Pik­ku Kak­ko­nen

09.48 Lai­ta it­tes li­koon

09.54 Pe­ter Pan

09.57 Ga­la­xi so­mes­sa

09.55 Jo­raa­vat juu­rik­kaat

09.56 Ti­pu Tou­hu­kas

10.00 Ta­ri­noi­ta jär­vil­tä

09.54 Pe­ter Pan

10.00 Exp­lo­ring Earth

Rat­sas­tuk­sen maail­ma

Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut loppuottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, lop­puot­te­lu.

10.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Erilainen vuosipäivä

10.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Ystävyyden rajat Onnenpäivä Isän varjossa

10.20 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Valoa kohti

10.30 Ur­hei­lus­tu­dio

10.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Otepää, mäkiosuus

11.01 Ca­sual­ty

Rehellisyyden hinta

11.05 Ca­sual­ty

Totuus esiin Toiveita ja kaipausta Paljastus

11.20 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut Yhdysvallat - Suomi Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, al­ku­sar­jan ot­te­lu Yh­dys­val­lat - Suo­mi.

11.30 Ur­hei­lus­tu­dio

11.54 Exp­lo­ring Earth

11.50 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut välieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, koos­te vä­lie­räot­te­lus­ta Suo­mi - S­veit­si.

11.55 Exp­lo­ring Earth

11.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Otepää, mäkiosuus
12

12.00 La­te Lam­mas -e­lo­ku­va

La­te kump­pa­nei­neen seik­kai­lee pit­käs­sä e­lo­ku­vas­sa, jos­sa lam­mas­kat­ras pää­tyy en­sim­mäis­tä ker­taa ti­lan ul­ko­puo­lel­le - ja vie­lä­pä suur­kau­pun­kiin.

12.00 To­bias lei­poo maail­mal­la

Kek­se­liäs nik­ka­ri

Van­has­ta uu­dek­si - kier­rä­tys­vink­ke­jä

12.29 Ur­hei­lus­tu­dio

12.30 E­läin­ten ys­tä­vät

12.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Kanta-laaman romahtanut jalka

12.40 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Eija?

12.45 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Oberstdorf, naiset

12.56 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Val Mustair, sprintit

12.55 Ur­hei­lus­tu­dio

13.00 Ka­ne­lia kai­na­loon, Ta­tu ja Pa­tu!

13.10 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Zagreb, miesten pujottelu

13.20 Ur­hei­lus­tu­dio

13.25 Röl­li ja kaik­kien ai­ko­jen sa­lai­suus

Van­ha Röl­li ja nuo­ri Juu­rak­ko-tyt­tö läh­te­vät löy­tö­ret­kel­le koh­ti tun­te­ma­ton­ta.

13.25 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Otepää, hiihto-osuus

13.34 Mei­dän pi­tää pu­hua (x2)

13.50 Luon­to­mat­kal­la U­gan­das­sa

Ur­hei­lus­tu­dio

13.55 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Val di Fiemme, naisten loppunousu

14.00 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Oberstdorf, miesten takaa-ajokilpailu

14.05 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Zagreb, naisten pujottelu

14.10 Luot­to­mies (x4)

Rännimiehet Lastenhoito Valerakastaja Parantaja

14.44 Pir­jo

14.41 Ur­hei­lus­tu­dio

14.40 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Otepää, hiihto-osuus

14.48 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

14.45 Ur­hei­lus­tu­dio

14.45 Ur­hei­lus­tu­dio

14.50 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Keski-Euroopan mäkiviikko: Garmisch-Partenkirchen Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko.

14.50 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Oberstdorf, miehet

14.51 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Keski-Euroopan mäkiviikko: Innsbruck Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko.

14.57 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Keski-Euroopan mäkiviikko: Garmisch-Partenkirchen Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko.

14.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Keski-Euroopan mäkiviikko: Innsbruck Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko.

14.55 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Val di Fiemme, naisten yhteislähtö
15

15.30 Ur­hei­lus­tu­dio

15.35 Ur­hei­lus­tu­dio

15.40 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Val di Fiemme, miesten loppunousu

15.50 Ma­lis­han - Kan­jo­nien val­loi­tus

16.05 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Val di Fiemme, miesten yhteislähtö

16.10 Hiih­don maail­man­cup

Tour de Ski, Oberstdorf, naisten takaa-ajokilpailu

16.20 Kyl­lä läh­tee 1993!

16.25 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Zagreb, miesten pujottelu

16.40 Poh­jo­lan luon­to

16.41 Poh­jo­lan luon­to

16.55 Exp­lo­ring Earth

Ur­hei­lus­tu­dio

16.56 E­lo­ku­van het­ki: On­ne­li, An­ne­li ja nu­ku­tus­kel­lo

16.55 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Zagreb, naisten pujottelu

17.00 Pik­ku Kak­ko­nen

17.20 Ur­hei­lus­tu­dio

17.45 Ur­hei­lus­tu­dio

17.57 Pik­ku Kak­ko­sen pos­ti

17.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Keski-Euroopan mäkiviikko: Bischofshofen Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko.

Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Keski-Euroopan mäkiviikko: Bischofshofen Kes­ki-Eu­roo­pan mä­ki­viik­ko.
18

18.00 Sa­van­ni­jen­gi

(A­ni­mals U­ni­ted/Kon­fe­renz der Tie­re, Sak­sa 2010) A­ni­maa­tioe­lo­ku­vas­sa sa­van­nin e­läi­met her­mos­tu­vat kun ih­mis­ten ra­ken­ta­man pa­to oh­jaa ve­det hie­noon lo­ma­kes­kuk­seen mis­sä po­lii­ti­kot vain pu­hu­vat ym­pä­ris­tön­suo­je­lus­ta.

Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Oslo, paripujottelu

Ta­ri­noi­ta jär­vil­tä

Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut Suomen puolivälieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, koos­te puo­li­vä­lie­räot­te­lus­ta Ka­na­da - Suo­mi.

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Isän varjossa

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Ystävyyden rajat

19.00 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Kanta-laaman romahtanut jalka

19.05 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Eija?

19.20 As­te­rix: Ju­mal­ten­ran­nan nou­su ja tu­ho

(As­térix: Le do­mai­ne des dieux, Rans­ka 2014) A­ni­ma­tioe­lo­ku­vas­sa Ju­lius Cae­sar tur­vau­tuu juo­nik­kuu­teen gal­lia­lais­ky­län tu­hoa­mi­sek­si ja al­kaa ra­ken­nut­taa lä­his­töl­le i­soa a­sun­toa­luet­ta kaup­pa­kes­kuk­si­neen, pa­kot­taak­seen ka­pi­nal­li­set gal­lia­lai­set jo­ko o­mak­su­maan roo­ma­lais­kult­tuu­rin tai pai­nu­maan muual­le.

19.30 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Eija - Julman isän varjosta

19.30 Kum­me­li

Luot­to­mies (x3)

Rännimiehet Lastenhoito Valerakastaja

Kum­me­lis­to­ries

Kum­me­li­huu­mo­ria: S­pee­dy ja Sa­ku ve­dos­sa.

Ur­hei­lus­tu­dio

19.55 Pir­jo

20.00 Bo­dy Hack

Vapaaottelijana Yhdysvalloissa

Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Kanta-laaman romahtanut jalka

20.01 Uu­si päi­vä

Uusi Päivä -jäähyväisshow

20.00 Bo­dy Hack

Vapaaottelijana Yhdysvalloissa

20.20 Mei­dän pi­tää pu­hua

20.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Manu-koira pissaa verta

20.30 Puut­tu­mi­nen

20.43 E­lo­ku­van het­ki: On­ne­li, An­ne­li ja nu­ku­tus­kel­lo

20.46 Kat­to

20.45 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

20.45 Mei­dän pi­tää pu­hua (x2)

20.55 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

20.55 Pir­jo

21

21.00 Kä­te­vän e­män­nän juh­lat

21.01 Tuh­ki­mo­ta­ri­noi­ta

Mitä kuuluu, Eija?

21.00 Kou­kus­sa

Luot­to­mies (x4)

Rännimiehet Lastenhoito Valerakastaja Parantaja

21.00 Kuu­des ker­ta

An­ni­ka ha­luaa pelk­kää sek­siä, il­man tun­tei­ta.

Vo­gue Wil­liams: Ir­ti ah­dis­tuk­ses­ta

21.25 Kum­me­lis­to­ries

Kum­me­li­huu­mo­ria: S­pee­dy ja Sa­ku ve­dos­sa.

21.42 Pir­jo

21.50 Y­le Uu­ti­set

21.50 Y­le Uu­ti­set

21.52 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

21.55 Ur­hei­lu­ruu­tu

Y­le Uu­ti­set

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

21.55 Y­le Uu­ti­set

22.00 Vo­gue Wil­liams: So­ke­ri­deit­tai­lu

Ur­hei­lu­ruu­tu

Mar­kus vs. maail­ma

Kou­kus­sa

22.00 Ur­hei­lu­ruu­tu

22.05 Doc­tor W­ho: Lep­py­mä­tön­tä vi­haa

Leppymätöntä vihaa.

22.10 Vie­lä nuo­ria

(W­hi­le We're Young, U­SA 2014) Ben S­til­ler ja Nao­mi Watts ko­me­dian ne­li­kymp­pi­se­nä pa­ris­kun­ta­na, jot­ka huo­maa­vat i­kän­sä ys­tä­vys­tyes­sään huo­let­to­man, s­pon­taa­nis­ti a­jan her­mol­la e­lä­vän hips­te­ri-pa­ris­kun­nan kans­sa (A­dam D­ri­ver, A­man­da Seyf­ried) kans­sa.

22.25 Muis­tin van­ki

Mies menneisyydestä

22.45 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

22.50 Y­le Li­ve: Coldp­lay Li­ve in Sao Pau­lo

Coldp­layn mah­ta­va s­ta­dion­keik­ka ku­vat­tiin kah­te­na il­ta­na 17 ka­me­ral­la Sao Pau­los­sa mar­ras­kuus­sa 2017 y­li 100 tu­han­nen hur­moi­tu­neen kat­so­jan to­dis­taes­sa s­pek­taak­ke­lia.

22.52 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut välieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, vä­lie­räot­te­lu Ve­nä­jä - Yh­dys­val­lat.

22.50 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut pronssiottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, p­rons­siot­te­lu.

22.55 Nuo­ret ja lu­paa­vat (x2)

23.05 Our Girl

23.06 Kou­kus­sa k­ris­tal­liin

Koukussa kristalliin.

23.45 Kou­kus­sa

23.55 Mar­kus vs. maail­ma

0

00.20 Girls

Paljastuksia

00.45 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut välieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, vä­lie­räot­te­lu Ve­nä­jä - Yh­dys­val­lat.

00.52 Y­le Li­ve: B­rit A­wards 2018

B­ri­tan­nian mu­siik­ki­teol­li­suu­den suu­ri pal­kin­to­gaa­la Lon­toon O2-a­ree­nal­la 21. hel­mi­kuu­ta.

01.25 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut Suomen puolivälieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, puo­li­vä­lie­räot­te­lu Ka­na­da - Suo­mi.

01.45 Je­re Leh­ti­nen #26

02.45 Suo­men Ur­hei­lu­gaa­la

02.50 Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut välieräottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, vä­lie­räot­te­lu Suo­mi - S­veit­si.

Jää­kie­kon nuor­ten MM

Jääkiekon U20 MM-kilpailut loppuottelu Jää­kie­kon U20 MM-kil­pai­lut, lop­puot­te­lu.
3