Ohjelmakartta.fi
Varoitus! Katselet menneen viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
ma 26.11. ti 27.11. ke 28.11. to 29.11. pe 30.11. la 1.12. su 2.12.
6

06.52 Met­kat Me­si­läi­set

Vil­ja­mi

06.53 Jää­kar­hu Ot­to

06.52 Raa Raa, leik­ki­sä lei­jo­na

06.53 Timp­pa

06.52 Hau Hau, Piip ja Ve­li

06.54 Hyr­rä­päät

06.57 Ku­mi­na­ku­ja 19

Tit­ta Pik­ka­nen

Her­tan maail­ma

Hei Taa­vi

07.03 Kim ja Kai

07.04 Di­no­ju­na

Nel­jä ne­nää

07.05 Til­da ja hä­nen ys­tä­vän­sä

Ni­pa ja Pe­te

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.05 An­nii­na Bal­le­ri­na

07.14 Tin­ga Tin­ga -ta­ri­nat

07.14 U­nel­ma­jut­tu

07.11 P­la­neet­ta Kos­mo

07.10 Sa­tu­ja Soi­tos­ta

07.18 Tie­don­jy­vä

07.24 Sor­mil­la vai pui­koil­la

07.22 Nin­ni ja Nes­to­ri

07.27 Ast­ro­set

Pus­se

Kerk­ko Kuk­ko

07.29 Nel­li ja Noo­ra

Ki­kat­ta­va Kak­kiai­nen

07.30 F­rank­lin ja ys­tä­vät

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

Nel­li ja Ii­ro

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

As­kar­rel­laan

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.38 Pos­ti­mies Pa­te, e­ri­kois­lä­het­ti­pal­ve­lu

Tilk­ku­pei­ton ta­ri­noi­ta

07.38 Kil­len kimp­pa­kyy­ti

07.40 Ryh­mä Hau

07.42 F­luu­ga­lai­set

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

07.41 Ok­to­nau­tit

07.46 Mi­mo­sa ja Len­nu

Si­mo

Pik­ku Kak­ko­sen ta­lo

07.54 Kaa­po

07.50 Vilk­ki Ank­ka

07.53 Il­mo­jen kun­kut

Mim­mi Leh­mä ja Va­ris

07.57 Ve­ka­rat

07.59 Uu­la ja Kuu

Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.03 Puu Fu Tom

An­ton Sii­li­nen rat­kai­see

Te­te ja Ma­ma

08.07 Las­sie

08.10 Pik­ku Kak­ko­nen: Seik­kai­lu­ko­ne

08.12 Ryh­mä Hau

Pik­ku Kak­ko­nen

Vii­dak­ko­jy­tä

Ur­hei­lu­hul­lut

Aap­po ja Tööt

Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

Vil­li tu­le­vai­suus

08.26 Pe­ter Pan

08.29 Te­na­vat

08.28 Kar­vi­nen

08.30 Un­na Jun­ná

08.34 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.36 Näin meil­lä

08.35 Pii ja Po­ju

08.44 Ku­jei­le­vat e­läi­met

Lu­lu ja leh­mä

Ga­la­xi so­mes­sa

Jou­lu­ka­len­te­ri: Mau­kan ja Väy­kän en­sim­mäi­nen jou­lu

08.50 Näin Nor­jas­sa

9

09.00 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Valittu Hanssenin taakka Päivä kerrallaan Kodin paikka Kuilu

Ot­so ja so­pu­lit

Aap­po ja Tööt

09.09 Vil­li tu­le­vai­suus

09.08 Näin meil­lä

09.19 Vil­lien Toi­vei­den Vi­ras­to

09.31 Mei­dän luok­ka

09.32 Jes­si ja Jan­ni - e­te­vät et­si­vä­kak­so­set

Ga­la­xi so­mes­sa

10.00 Ca­sual­ty

Sankari Rakkaus satuttaa Kuulumme yhteen Hukassa Paholaisen otteessa

Ur­hei­lus­tu­dio

Soh­va­pe­ru­nat

10.25 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Lillehammer, yhdistetyn hiihto

10.50 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

10.50 Ur­hei­lus­tu­dio

11.00 Bil­lie Por­te­rin Kii­na

Sopeudu joukkoon Rakkauden markkinat Maallisia nautintoja

Ra­kas ki­ven si­säs­sä

11.01 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Hevonen hiekkaähkyn kourissa

11.10 Ur­hei­lus­tu­dio

Hiih­don maail­man­cup

Lillehammer, naisten takaa-ajokilpailu

11.25 Hiih­don maail­man­cup

Lillehammer, naisten 10 km

11.30 E­läin­ten ys­tä­vät

11.40 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Lillehammer, yhdistetyn mäki

11.45 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

Ur­hei­lus­tu­dio

Noin vii­kon s­tu­dio

Pir­jo

Noin vii­kon s­tu­dio

11.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Lillehammer, yhdistetyn mäki
12

12.00 Tun­te­ma­ton pe­ril­li­nen

Onnenonkijan monet petokset

Per­he, jo­ka ris­kee­ra­si kai­ken

Team Bachs­tad

Team Bachstad idänreitillä

Ä­lä ko­kei­le tä­tä ko­to­na

12.30 Vi­ta ja Wan­da (x2)

12.40 Hä­rö­lä

12.40 Ur­hei­lus­tu­dio

Hiih­don maail­man­cup

Lillehammer, miesten takaa-ajokilpailu

12.46 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

12.55 Hiih­don maail­man­cup

Lillehammer, sprintit

13.00 Me­ri­mie­het

To­bias lei­poo maail­mal­la

Noin vii­kon s­tu­dio

13.05 Jen­ny+

Kukaan ei ole riittävän kaunis

13.10 To­bias lei­poo maail­mal­la

13.10 Hiih­don maail­man­cup

Lillehammer, miesten 15 km

13.20 Pir­jo (x2)

13.30 Nai­set eh­do­na­lai­ses­sa

Parempi huominen

Team Bachs­tad

Team Bachstad idänreitillä

13.35 A­way - Ba­li

Aikuistumisia

13.45 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Pokljuka, pariviesti

13.55 Kek­se­liäs nik­ka­ri

14.00 Gi­nan maail­ma

14.05 Tun­te­ma­ton pe­ril­li­nen

Onnenonkijan monet petokset

Pir­jo

14.15 Ker­ros­ta­lop­rin­ses­sa Si­ri - ä­lä luo­vu­ta!

14.30 Ä­lä ko­kei­le tä­tä ko­to­na

Tänään syntymäpäiviään viettävä taistelukala saa ison yllätyksen

14.30 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Lillehammer, naisten mäkihyppy Nais­ten mä­ki HS140. Lil­le­ham­mer, Nor­ja.

Pir­jo

14.35 Ur­hei­lus­tu­dio

14.40 Ve­gard Ul­vang ja Luo­teis­väy­län sa­lai­suus

14.45 A­way - Ba­li

Aikuistumisia

14.45 Ur­hei­lus­tu­dio (x2)

15

15.00 Noin vii­kon s­tu­dio

15.00 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Lillehammer, yhdistetyn hiihto

15.05 Me­ri­mie­het

15.10 Hul­lu­na moot­to­ri­kelk­kai­luun

15.10 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Lillehammer, yhdistetyn mäki

15.15 Hä­rö­lä

15.24 Keep Calm and Go­gi

Pir­jo

15.25 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

15.30 Uu­si päi­vä (x3)

Hetken lapset Tappion maisemissa Yksi miljoonasta

15.30 Vil­li kort­ti

15.30 Am­pu­ma­hiih­don maail­man­cup

Pokljuka, sekaviesti

15.40 Soh­va­pe­ru­nat

15.40 Kim­mo

15.50 Ur­hei­lus­tu­dio

16.05 Ker­ran vii­kos­sa

16.05 Sa­li­ban­dyn MM

Salibandyn MM Suomi - Ruotsi Sa­li­ban­dyn MM, al­ku­sar­jan ot­te­lu Suo­mi - Ruot­si.

16.10 Hiih­don S­ki C­las­sics

16.20 Keep Calm and Go­gi

16.30 Uu­si päi­vä

Peliliikkeitä Pettymyksiä Kuulevat korvat

Ur­hei­lus­tu­dio

16.40 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Nizhni Tagil, miesten mäkihypyn karsinta

Ur­hei­lus­tu­dio

16.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Nizhni Tagil, miesten mäkihyppy

17.00 Pik­ku Kak­ko­nen

17.50 Ur­hei­lus­tu­dio

18

18.00 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Valittu

Exp­lo­ring Earth

Kä­si­pal­lon Mes­ta­rien lii­ga

Kä­si­pal­lon Mes­ta­rien lii­gan ot­te­lu Rii­hi­mäen Cocks - Wis­la P­lock.

Exp­lo­ring Earth

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Hanssenin taakka

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Kodin paikka

18.10 Jou­lu­ka­len­te­ri: Mau­kan ja Väy­kän en­sim­mäi­nen jou­lu

18.21 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Lillehammer, naisten mäkihyppy

18.45 Ko­ri­pal­lon MM-kar­sin­ta

Koripallon MM-kilpailut 2019, karsintaottelu Suomi - Venäjä Ko­ri­pal­lon mies­ten MM-kar­sin­taot­te­lu Suo­mi - Ve­nä­jä.

18.45 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Beaver Creek, miesten suurpujottelu

19.00 Kuin­ka nai­nen po­ka­taan?

19.05 Kim­mo

19.05 Doc­tor W­ho

Noitajahti

19.30 Unc­le

Yhdennellätoista hetkellä

19.45 Jou­lu­ka­len­te­ri: Mau­kan ja Väy­kän en­sim­mäi­nen jou­lu

FO­MO S­HORT

Noin vii­kon s­tu­dio

Noin vii­kon s­tu­dio

19.56 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Beaver Creek, miesten syöksylasku Lake Louise, naisten super-G

20.00 Uu­si päi­vä

Peliliikkeitä Pettymyksiä Kuulevat korvat

Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Hevonen hiekkaähkyn kourissa

20.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Kuuppa-kissan syöpätaistelu

Ker­ran vii­kos­sa

Ca­tast­rop­he

Hä­rö­lä

20.52 Pir­jo

Noin vii­kon s­tu­dio

Pir­jo

21

21.00 Hä­rö­lä

FO­MO LI­VE

Live 4

Kou­kus­sa

Vil­li kort­ti

Soh­va­pe­ru­nat

Noin vii­kon s­tu­dio

Hiih­don S­ki C­las­sics

21.25 Jen­ny+

Kukaan ei ole riittävän kaunis

21.25 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Lake Louise, naisten syöksylasku

21.40 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Beaver Creek, miesten suurpujottelu

Pir­jo

Y­le Uu­ti­set

Y­le Uu­ti­set

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

Tap­pa­jan jäl­jil­lä

Natalie Hemmingin tapaus

FO­MO LI­VE

Live 4

Noin vii­kon s­tu­dio

FTW Li­ve

FTW Live x League of Legends En­ti­nen Lea­gue of Le­gends -am­mat­ti­lais­pe­laa­ja Lau­ri "Cya­ni­de" Hap­po­nen saa­puu a­sian­tun­ti­ja­vie­raak­si seu­raa­maan tiuk­kaa LoL-fi­naa­lia.

22.05 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Nakupelle hämmentää

22.25 Ba­tes Mo­tel

Marion

22.35 Soh­va­pe­ru­nat

A­way - Ba­li

22.45 Lon­don S­py

22.55 A­way - Ba­li

Aikuistumisia

23.05 Vil­li kort­ti (x2)

23.10 P­rey

23.25 Rou­va va­rap­re­si­dent­ti

Qatar

Nuo­ret ja lu­paa­vat (x2)

23.25 Hä­rö­lä

23.42 A­voi­me­na

Rune tarvitsee alkoholia

23.45 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Beaver Creek, miesten super-G

Noin vii­kon s­tu­dio

23.50 Jal­ka­pal­lon U17 tyt­tö­jen MM

FIFAn jalkapallon U17 tyttöjen MM loppuottelu FI­FAn jal­ka­pal­lon U17 tyt­tö­jen MM-kil­pai­lut, lop­puot­te­lu.

0

00.20 FO­MO LI­VE

Live 4: Onko sullakin brändi?

00.30 Kou­kus­sa

01.10 Girls

Sain mitä hain

01.20 Kim­mo

01.51 Unc­le

Yhdennellätoista hetkellä

02.15 Kou­kus­sa