Ohjelmakartta.fi
Varoitus! Katselet tulevan viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
ma 20.8. ti 21.8. ke 22.8. to 23.8. pe 24.8. la 25.8. su 26.8.

04.00 Uu­ti­sik­ku­na

6

Met­kat Me­si­läi­set

Vil­ja­mi

Humps

06.53 Raa Raa, leik­ki­sä lei­jo­na

Tai­ka­ka­ru­sel­li

Hau Hau, Piip ja Ve­li

06.54 Hyr­rä­päät

Ku­mi­na­ku­ja 19

Tit­ta Pik­ka­nen

Lu­do­vic

07.03 Di­no­ju­na

Nel­jä ne­nää

07.05 Til­da ja hä­nen ys­tä­vän­sä

Moh­ve­lit

Mil­lä men­nään

07.05 An­nii­na Bal­le­ri­na

I-hah-haa

07.10 Tou­huk­kaat

San­ni Sa­teen­kaa­ri

07.17 Tin­ga Tin­ga -ta­ri­nat

Rik­ke

Kil­len kimp­pa­kyy­ti

Ki­kat­ta­va Kak­kiai­nen

07.25 Nin­ni ja Nes­to­ri

07.29 Mart­ta pu­huu

Ast­ro­set

Las­ten Suo­mi

Sa­su

07.32 P­la­neet­ta Kos­mo

07.39 Pus­se

Nal­le

Puu­tar­han tont­tu

Nok­su

07.42 Ti­ke­ti Tok

07.40 Pos­ti­mies Pa­te, e­ri­kois­lä­het­ti­pal­ve­lu

Ri­ku ja Ra­mi

Uu­la ja Kuu

Pin­gu

As­kar­rel­laan

Nel­li ja Noo­ra

07.58 Ryh­mä Hau

Ve­ka­rat!

07.57 Kaa­po

Ar­vaa kuin­ka pal­jon si­nua ra­kas­tan

Ru­no­ja & ru­si­noi­ta

07.56 Ryh­mä Hau

08.03 An­ton Sii­li­nen rat­kai­see

Pet­te­ri Ka­nii­ni

Si­mo

08.12 Vilk­ki Ank­ka

08.13 Pik­ku Kak­ko­nen: Seik­kai­lu­ko­ne

La­te Lam­mas

Ga­la­xi

Aap­po ja Tööt

08.20 Ok­to­nau­tit ja seik­kai­lu Ma­riaa­nien hau­das­sa

08.25 Las­sie

08.27 Mer­ten sy­vyyk­sis­sä

08.28 Kar­vi­nen

08.26 Vil­li tu­le­vai­suus

Te­na­vat

08.39 Tal­li­ty­töt

Mi­mo­sa ja Len­nu

Lu­lu ja leh­mä

Ret­ki-Roo­pe

Yö­kyö­pe­lit

Näin Nor­jas­sa

Ga­la­xi

9

09.00 Ca­sual­ty

T: BBC.

Ot­so ja so­pu­lit

Aap­po ja Tööt

09.08 Pe­ter Pan

Näin meil­lä

La­te Lam­mas: Sam­mal­pe­rän pät­kät

Vil­lien Toi­vei­den Vi­ras­to

09.31 Mei­dän luok­ka

09.34 Jes­si ja Jan­ni - e­te­vät et­si­vä­kak­so­set

Muo­ti­ri­kos.

Ur­hei­lu­hul­lut

10.00 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Koh­tees­sa: Hong Kong

10.00 Uu­si päi­vä (x2)

10.53 Uu­si päi­vä : Uu­si päi­vä

Jak­so 752: Sa­lai­suu­den var­ti­jat. I­ris lan­keaa hou­ku­tuk­seen.

11.00 Fu­tis­van­hem­mat (x2)

Fu­tis­van­hem­mat (x4)

11.00 Fu­tis­van­hem­mat

Poi­kien jouk­kue ha­joaa!

I­met­tä­jät (x2)

(U) HD.

11.00 Sa­tu­häät

11.30 I­met­tä­jät

11.30 Soh­va­pe­ru­nat

Par­hai­ta pa­lo­ja.

11.55 XL-su­ku­pol­vi

12

12.00 Lai­va­ko­kin mat­kas­sa

Per­he, jo­ka ris­kee­ra­si kai­ken

12.00 Miss Per­fect (x6)

Kiel­le­tyt koi­ra­ro­dut

12.00 Lo­foot­tien ka­la­mes­ta­ri

Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

12.30 Tyt­tö­jen e­rä­maa­seik­kai­lu

12.30 Van­has­ta uu­dek­si - kier­rä­tys­vink­ke­jä

12.30 Sis­kon­pe­ti : Ih­mis­luon­to

12.45 C­her­rie - u­los pi­mey­des­tä

12.50 Mik­si ka­la syö?

12.55 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Lap­set pi­laa­vat sek­sie­lä­män. (U) HD.

13.00 Rak­kau­den koo­di

Maail­man ou­doim­mat ur­hei­lu­la­jit

13.05 Royn täy­tyy sel­vi­tä

13.10 Sa­tu­häät

13.30 Jo­tun­hei­me­nin pai­me­net

Ke­vät te­kee tu­loaan Jo­tun­hei­me­niin.

13.30 XL-su­ku­pol­vi

Den­nis, uh­ka­roh­kea ba­se-hyp­pää­jä

13.45 Tyt­tö­jen e­rä­maa­seik­kai­lu

14.00 Rak­kau­den koo­di

Lo­foot­tien ka­la­mes­ta­ri

14.05 Sa­tu­häät

14.15 Rou­va va­rap­re­si­dent­ti

Nev-ah-da. T: H­BO.

14.30 A­bout a Boy (x2)

14.30 Royn täy­tyy sel­vi­tä

Y­leX­Pop 2018 : A­lek­san­te­ri Ha­ka­nie­mi

14.45 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Lap­set pi­laa­vat sek­sie­lä­män. (U) HD.

14.55 Nor­jan ko­vin

15

15.00 Sis­kon­pe­ti : Ih­mis­luon­to

Ih­mis­luon­to.

15.00 Jo­tun­hei­me­nin pai­me­net

Ke­vät te­kee tu­loaan Jo­tun­hei­me­niin.

15.00 Kum­me­li (x6)

15.15 Bol­ly­wood S­ty­le Fin­land

15.30 Kum­me­li

A­bout a Boy (x2)

15.30 Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Kuu­den­nen kil­pai­lu­päi­vän ta­pah­tu­mia.

15.35 A­bout a Boy (x6)

16.00 Lai­va­ko­kin mat­kas­sa

16.10 Kios­ki S­how

16.30 Kiel­le­tyt koi­ra­ro­dut

Uu­si päi­vä

16.30 Uu­si päi­vä : Uu­si päi­vä

Jak­so 752: Sa­lai­suu­den var­ti­jat. I­ris lan­keaa hou­ku­tuk­seen.

Lai­va­ko­kin mat­kas­sa

17.00 Pik­ku Kak­ko­nen

Pik­ku Kak­ko­nen

18

18.00 Sis­kon­pe­ti : Ih­mis­luon­to

Ih­mis­luon­to.

Pelt­sin ko­va vuo­si

Vuo­den pi­sin päi­vä.

18.00 Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Vii­mei­sen kil­pai­lu­päi­vän ta­pah­tu­mia.

18.10 Ca­sual­ty

T: BBC.

18.30 Y­lei­sur­hei­lun GP-sar­ja: Lap­peen­ran­ta

GP-sar­jan fi­naa­li.

T­he­roux ja s­kien­to­lo­gia

Louis T­he­roux tart­tuu yh­teen u­ran­sa haas­ta­vim­mis­ta ai­heis­ta ja pe­reh­tyy s­kien­to­lo­giaan.

18.30 Pelt­sin ko­va vuo­si

Vuo­den pi­sin päi­vä.

19.00 S­tu­dio Jul­ma­hu­vi

Kau­si 1, o­sa Pe­dant­tia huu­haa­ta.

Kim­mo

Tau­ko.

19.00 Sis­kon­pe­ti : Ih­mis­luon­to

Ih­mis­luon­to.

Y­le Uu­ti­set

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

19.10 Soh­va­pe­ru­nat

Par­hai­ta pa­lo­ja.

Koh­tees­sa: Mek­si­ko 1/2

19.30 Hy­vää sek­siä

Pelt­sin ko­va vuo­si

Vuo­den pi­sin päi­vä.

19.30 S­tu­dio Jul­ma­hu­vi

Kau­si 1, o­sa Pe­dant­tia huu­haa­ta.

19.45 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

20.00 Uu­si päi­vä

Uu­si päi­vä : Uu­si päi­vä

Jak­so 752: Sa­lai­suu­den var­ti­jat. I­ris lan­keaa hou­ku­tuk­seen.

20.00 Ja­re vs. C­heek

Maail­man no­pein mies

Il­ma­lai­va.

20.05 Soh­va­pe­ru­nat

Par­hai­ta pa­lo­ja.

20.30 Sis­kon­pe­ti : Ih­mis­luon­to

Ih­mis­luon­to.

S­tu­dio Jul­ma­hu­vi

Kau­si 1, o­sa Pe­dant­tia huu­haa­ta.

20.30 Ca­tast­rop­he

21

21.00 Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Toi­sen kil­pai­lu­päi­vän ta­pah­tu­mia.

21.00 Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Kol­man­nen kil­pai­lu­päi­vän ta­pah­tu­mia.

Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Nel­jän­nen kil­pai­lu­päi­vän ta­pah­tu­mia.

21.00 Pa­ray­lei­sur­hei­lun EM

Vii­den­nen kil­pai­lu­päi­vän ta­pah­tu­ma.

21.00 S­ta­cey Doo­ley: Ka­na­dan ka­don­neet ty­töt

21.05 Kuin­ka lo­mat me­ni­vät

Läm­min­hen­ki­nen ko­me­dia per­heen mat­kas­ta S­kot­lan­tiin su­ku­juh­liin mis­sä e­ri­tyi­ses­ti las­ten toi­mes­ta kaik­kien sa­lai­suu­det al­ka­vat pal­jas­tua. (2014)

Y­le Uu­ti­set

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

Ur­hei­lu­ruu­tu

Y­le Uu­ti­set

22.00 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Lap­set pi­laa­vat sek­sie­lä­män. (U) HD.

Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

22.00 St­ri­ke Back

Ba­tes Mo­tel

Hy­vää yö­tä, äi­ti.

22.00 Bans­hee

Kau­neu­den taak­ka.

Ur­hei­lu­ruu­tu

22.10 Ja­re vs. C­heek

22.10 Y­leX­Pop 2018 : E­ve­li­na

22.35 Sum­mer Win­dow

Ju­lian­ne on mat­kal­la Suo­mes­sa uu­den rak­kau­ten­sa Au­gus­tin kans­sa.

22.40 Si­li­con Val­ley

Uu­sia jak­so­ja.

22.45 Kim Dot­com - Caught In T­he Web

Il­lan me­gaup­load on ne­tin pa­ha­mai­nei­sim­man hak­ke­rin ja in­for­maa­tio­va­paus­tais­te­li­jan Kim Dot­co­min e­lä­mää ja e­lä­män­fi­lo­so­fiaa kä­sit­te­le­vä do­ku­ment­ti. (2017)

Maail­man no­pein mies

T­ran­sit-pa­ket­tiau­to.

22.45 Kim­mo

22.50 Rou­va va­rap­re­si­dent­ti

Nev-ah-da. T: H­BO.

23.10 Rock'n' Roll Ne­ver Dies

Ker­to­mus Ti­ge­ris­tä, koh­ta ne­li­kymp­pi­ses­tä nuo­res­ta mie­hes­tä, jol­la on pi­run hy­vä i­sä ja äi­ti ja pi­run hy­vä ki­ta­ra ja pi­run vil­pi­tön mie­li.

23.10 Girls

23.15 Y­leX­Pop 2018 : A­lek­san­te­ri Ha­ka­nie­mi

23.20 Bans­hee

Uu­sia jak­so­ja.

23.35 Hy­vää sek­siä

23.40 Kios­ki S­how

23.45 Kios­ki S­how

23.55 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

0

00.00 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

00.05 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

00.15 Jal­ko­jen vä­lis­sä - mies­ten a­ja­tuk­sia (x5)

00.15 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

00.35 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

00.45 Ty­ger tut­kii: Sek­sis­mi

01.15 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

01.40 Uu­ti­sik­ku­na (x2)

3