Ohjelmakartta.fi
ma 19.11. ti 20.11. ke 21.11. to 22.11. pe 23.11. la 24.11. su 25.11.

5

06.53 Met­kat Me­si­läi­set

Vil­ja­mi

Lu­do­vic

06.53 Raa Raa, leik­ki­sä lei­jo­na

06.52 Timp­pa

Hau Hau, Piip ja Ve­li

06.53 Hyr­rä­päät

06.58 Ku­mi­na­ku­ja 19

Tit­ta Pik­ka­nen

07.03 Hei Taa­vi

Kim ja Kai

07.04 Di­no­ju­na

An­nii­na Bal­le­ri­na

Oilin suuri päivä / Anniina ja haiseva juusto

Nel­jä ne­nää

07.05 Til­da ja hä­nen ys­tä­vän­sä

Ni­pa ja Pe­te

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

Tuo­mon lau­lu

07.12 P­la­neet­ta Kos­mo

07.10 Sa­tu­ja Soi­tos­ta

07.15 Tin­ga Tin­ga -ta­ri­nat

07.18 Tie­don­jy­vä

Kerk­ko Kuk­ko

07.22 Nin­ni ja Nes­to­ri

07.27 Ast­ro­set

Pus­se

Ki­kat­ta­va Kak­kiai­nen

Sor­mil­la vai pui­koil­la

Lau­lu­lei­kit

07.34 F­luu­ga­lai­set

07.30 F­rank­lin ja ys­tä­vät

Nel­li ja Noo­ra

Nel­li ja Ii­ro

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

As­kar­rel­laan

Pik­ku Kak­ko­sen pos­ti

Tilk­ku­pei­ton ta­ri­noi­ta

07.37 Kil­len kimp­pa­kyy­ti

07.40 Ryh­mä Hau

Pik­ku Kak­ko­nen: Juon­to­pa­lat

Si­mo

07.41 Pos­ti­mies Pa­te, e­ri­kois­lä­het­ti­pal­ve­lu

07.43 Ok­to­nau­tit

07.46 Mi­mo­sa ja Len­nu

Ri­ku ja Ra­mi

07.48 Vilk­ki Ank­ka

07.49 Mim­mi Leh­mä ja Va­ris

07.54 Kaa­po

07.57 Ve­ka­rat

Il­mo­jen kun­kut

07.57 Uu­la ja Kuu

8

Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

08.03 Puu Fu Tom

08.04 An­ton Sii­li­nen rat­kai­see

Pik­ku Kak­ko­nen

08.07 Las­sie

Te­te ja Ma­ma

08.08 Ryh­mä Hau

08.12 Pik­ku Kak­ko­nen: Seik­kai­lu­ko­ne

Pik­ku Kak­ko­nen

Ga­la­xi

Ur­hei­lu­hul­lut

Aap­po ja Tööt

Ni­mi­päi­väon­nit­te­lu

Vii­dak­ko­jy­tä

08.25 Pe­ter Pan

08.28 Te­na­vat

Kar­vi­nen

08.25 Vil­li tu­le­vai­suus

08.30 Un­na Jun­ná

08.33 Pet­te­ri Ka­nii­ni

08.31 Pii ja Po­ju

08.36 Näin meil­lä

Ku­jei­le­vat e­läi­met

Lu­lu ja leh­mä

08.44 Vii­ru ja Pe­so­nen

Ga­la­xi so­mes­sa

08.46 Ret­ki-Roo­pe

08.50 Näin Nor­jas­sa

Pik­ku Kak­ko­nen

09.00 Ca­sual­ty

Hiljaa hyvä tulee Paljastusten ilta 1/2

Ca­sual­ty

Paljastusten ilta 2/2

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Vanki

Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Valmis jatkamaan

Ot­so ja so­pu­lit

Aap­po ja Tööt

09.08 Vil­li tu­le­vai­suus

Näin meil­lä

09.20 Vil­lien Toi­vei­den Vi­ras­to

09.30 Mei­dän luok­ka

09.33 Jes­si ja Jan­ni - e­te­vät et­si­vä­kak­so­set

Ku­va­kir­jei­tä maail­mal­ta

Näin Nor­jas­sa

10.00 Mat­ka­pas­si: 20 vuot­ta maail­man ym­pä­ri

Afrikan kierros Brittiläinen Intia Villin lännen kierros

Ca­sual­ty

Tärkeintä elämässä 1/2 Tärkeintä elämässä, 2/2

Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Uu­si päi­vä

Hetken lapset

10.28 Jen­ny+

Raha ei tule kiltin tytön luo

10.30 Hiih­don maail­man­cup

10.40 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Yhdistetyn MC, Rukan joukkuekilpailun HS 142

10.52 Ku­va­kir­jei­tä E­te­lä-A­me­ri­kas­ta

10.52 Ku­va­kir­jei­tä maail­mal­ta

Pir­jo

10.55 Vil­li kort­ti

11

11.00 Pet­ra saa vau­van

Maallemuutto Vaippoja vai seksiä? Ura, äitiys, urautuminen Synnytys Vauvaonnea

11.30 Rac­hel K­hoo: Ruo­ka­tu­liai­sia Aust­ra­lias­ta

Rac­hel K­hoo: Ruo­ka­tu­liai­sia Aust­ra­lias­ta

Rac­hel K­hoo: Ruo­ka­tu­liai­sia Aust­ra­lias­ta

A­way - Ba­li

Arki

11.40 Hiih­don maail­man­cup (x2)

Hiihdon MC, Rukan naisten 10 km (p) Hiihdon MC, Rukan miesten 15 km (p)

11.45 Hiih­don maail­man­cup

11.54 Pir­jo

11.54 Pir­jo

Pir­jo

11.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Yhdistetyn MC, Rukan HS 142 mäkiosuus

12.00 Tun­te­ma­ton pe­ril­li­nen

Sota jätti hänet yksin

Per­he, jo­ka ris­kee­ra­si kai­ken

Jä­täm­me jää­hy­väi­set

Turkana-heimo

Ä­lä ko­kei­le tä­tä ko­to­na

Hul­lu­na moot­to­ri­kelk­kai­luun

12.30 Äi­tiys­sok­ki

12.31 Vi­ta ja Wan­da

12.30 Van­has­ta uu­dek­si - kier­rä­tys­vink­ke­jä

12.45 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

12.57 Pir­jo

12.55 To­bias lei­poo maail­mal­la

13.00 Me­ri­mie­het

13.00 I­kui­ses­ti nuo­ri

13.00 Team Bachs­tad

Team Bachstad idänreitillä

13.05 To­bias lei­poo maail­mal­la

Pir­jo

13.25 Hiih­don maail­man­cup

Hiihdon MC, Rukan sprinttikilpailut (p)

13.30 Jä­täm­me jää­hy­väi­set

Turkana-heimo

13.30 A­way - Ba­li

Arki

13.35 Team Bachs­tad

Team Bachstad idänreitillä

Pir­jo

I­kui­ses­ti nuo­ri

13.46 Vi­ki, Kö­pi & Henk­ka - tie­teen ar­moil­la

14

14.00 Gi­nan maail­ma

14.00 Tun­te­ma­ton pe­ril­li­nen

Sota jätti hänet yksin

Kek­se­liäs nik­ka­ri

Pir­jo

14.15 Ker­ros­ta­lop­rin­ses­sa Si­ri - ä­lä luo­vu­ta!

14.15 Ker­ran vii­kos­sa

14.30 Ä­lä ko­kei­le tä­tä ko­to­na

14.40 Ve­gard Ul­vang ja Luo­teis­väy­län sa­lai­suus

Rou­va va­rap­re­si­dent­ti

Pimatsu

14.45 A­way - Ba­li

Arki

15.00 Noin vii­kon s­tu­dio

15.00 Me­ri­mie­het

15.00 Moot­to­riur­hei­lu

Rallicrossin MM

15.10 Hul­lu­na moot­to­ri­kelk­kai­luun

Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Isovanhemmuus on hukassa

15.15 Hä­rö­lä

FO­MO S­HORT

Pir­jo

15.30 Uu­si päi­vä (x3)

Murtumispiste Valtaistuinpeli Viettelyksiä

15.30 Vil­li kort­ti

15.30 Lu­mi­lau­tai­lun MC

15.40 Soh­va­pe­ru­nat

15.40 Kim­mo

15.50 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Yhdistetyn MC, Rukan hiihto-osuus 15 km (v)

15.55 Yh­dis­te­tyn maail­man­cup

Yhdistetyn MC, Rukan joukkuekilpailun hiihto-osuus 4 x 15 km

16.00 Hä­rö­lä

16.05 Ker­ran vii­kos­sa

16.19 Keep Calm and Go­gi

Noin vii­kon s­tu­dio

16.30 Uu­si päi­vä

Hetken lapset Tappion maisemissa Yksi miljoonasta

E­lä­mä­ni e­läi­met: E­läin­sai­raa­las­sa

16.40 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Killington, naisten suurpujottelu

Noin vii­kon s­tu­dio

16.50 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Killington, naisten pujottelu

UP

17

17.00 Pik­ku Kak­ko­nen

17.15 Hiih­don maail­man­cup

17.25 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Mäkihypyn MC, Rukan HS 142 kilpailu

17.50 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Mäkihypyn MC, Rukan HS 142 kilpailu

Ku­va­kir­jei­tä E­te­lä-A­me­ri­kas­ta

Ku­va­kir­jei­tä Eu­roo­pas­ta

Se tyy­li

Exp­lo­ring Earth

Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Kuuppa-kissan syöpätaistelu

18.05 Hol­by Ci­tyn sai­raa­la

Vanki

18.10 Ca­sual­ty

Hiljaa hyvä tulee Paljastusten ilta 1/2

Ca­sual­ty

Paljastusten ilta 2/2

18.30 Hiih­don maail­man­cup

18.55 Mä­ki­hy­pyn maail­man­cup

Mäkihypyn MC, Rukan HS 142 karsinta

19.00 Se­ka­sin (x8)

Täältä tullaan elämä Viimeinen samurai Bonnie ja Clyde Spagettiwestern Lapsia ja aikuisia Hallitut överit Dostojevskille bensaa Pako Alcatrazista

Se­ka­sin (x2)

19.05 Doc­tor W­ho

Kerblam!

FO­MO S­HORT

19.30 Jen­ny+

Raha ei tule kiltin tytön luo

19.30 F­rees­ty­len MC

19.50 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Killington, naisten suurpujottelu

Pir­jo

19.55 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup (x2)

Killington, naisten pujottelu Lake Louise, miesten super-G
20

20.00 Uu­si päi­vä

Hetken lapset Tappion maisemissa Yksi miljoonasta

Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Kuuppa-kissan syöpätaistelu

20.30 Y­lio­pis­tol­li­nen e­läin­sai­raa­la

Ker­ran vii­kos­sa

Ca­tast­rop­he

Hä­rö­lä

20.35 Noin vii­kon s­tu­dio

20.54 Pir­jo

20.50 F­rees­ty­len MC

Noin vii­kon s­tu­dio

21.00 Hä­rö­lä

FO­MO LI­VE

Kou­kus­sa

Vil­li kort­ti

Soh­va­pe­ru­nat

21.05 Alp­pi­hiih­don maail­man­cup

Lake Louise, miesten syöksylasku

21.25 Jen­ny+

Raha ei tule kiltin tytön luo

Y­le Uu­ti­set

21.50 Jal­ka­pal­lon U17 tyt­tö­jen MM

FIFAn jalkapallon U17 tyttöjen MM Suomi - Uruguay FI­FAn jal­ka­pal­lon U17 tyt­tö­jen MM-kil­pai­lut, ot­te­lu Suo­mi - U­ru­guay.

Y­le Uu­ti­set

Y­le Uu­ti­set

22.00 FO­MO LI­VE

Noin vii­kon s­tu­dio

FTW Li­ve

FTW Live x Speedrun FTW Li­ven S­peed­run-e­ri­kois­lä­he­tys.

22.05 Mar­ja Hin­tik­ka Li­ve

Isovanhemmuus on hukassa

22.10 A­way - Ba­li

22.20 Soh­va­pe­ru­nat

22.25 Ba­tes Mo­tel

Unelmat kuolevat aina ensin

22.40 Vil­li kort­ti

22.45 Lon­don S­py

22.55 A­way - Ba­li

Arki
23

23.10 P­rey

23.10 Tai­to­luis­te­lun G­rand P­rix

Taitoluistelun GP Ranska: Vapaaohjelmat

23.25 Rou­va va­rap­re­si­dent­ti

Pimatsu

23.30 FO­MO LI­VE

23.41 Hä­rö­lä

23.45 Tai­to­luis­te­lun G­rand P­rix

Taitoluistelun GP Ranska : Lyhytohjelmat

00.05 A­voi­me­na

Frederikke on ahdistunut

00.10 Kim­mo

00.15 Girls

Rakastan sinua beibi

00.35 Nuo­ret ja lu­paa­vat (x2)

00.40 Kou­kus­sa

01.00 Kou­kus­sa

01.50 Kim­mo

2