Ohjelmakartta.fi
Huom! Katselet tulevan viikon ohjelmatietoja. Tämän viikon kartan näet tästä.
6.4. 7.4. 8.4. 9.4. 10.4. 11.4. 12.4.
07.50 Puu­tar­has­sa tuoksuu ruoka
08.03 Mi­nä, Hugo Käld
08.07 Mumindalen
08.25 Tämä tästä
08.20 An­tiik­ki­kaksintaistelu
08.36 Ca­mil­la Plum ja yrt­ti­maan aarteet
08.35 Herk­kua kasviksista
08.30 BUU: Su­perapulaiset
08.30 BUU-klubben
08.40 Haas­tava äitiys
1/3.
08.40 F-sana
08.48 Nor­jan ku­nin­gas­per­heen vuosi 2019
9
09.05 Euroviisaat
09.04 Efter Nio
Arjen sankarit Sankarit...
09.02 Tans­ka­lai­nen maajussi
09.00 Unelmakoti
09.00 Tom Sawyer
09.31 Mi­nun totuuteni
Minun totuuteni: Sven Wollter
09.45 Ai­na täydellinen
09.40 Mahdoton maa
09.44 Leirille!
09.53 Ruo­hon­juuritasolla
10.00 Unelmakoti
10.03 Lu­pa­tar­kas­ta­ja poh­tii elämää
10.00 Ef­ter Nio 2016
Tuki.
10.00 Tiet­tö­män tai­paleen takana
10.00 Herk­kua kasviksista
10.32 F-sana
10.31 Mumindalen
10.30 Vel­jes­ten keittiössä
10.30 Spotlight
10.30 Tans­kan aar­teen­metsästäjät
10.54 Egen­lan­din matkakohteet
10.53 Ke­vin ja Isoisä
10.58 Pie­ni suuri maailma
11.00 Daniel Olin
11.01 Närbild
11.00 Strömsö
11.00 Ef­ter Nio 2016
Aiheena arvoitukset.
11.00 Ju­malanpalvelus
11.04 Lars Mon­se­nin koiravaljakko
11.00 Deitti
11.30 Spotlight
11.30 Tiet­tö­män tai­paleen takana
11.46 Ihanat autot
11.44 Tämä tästä
11.44 Il­mastoparadoksi
11.53 Itä­me­ri pin­taa syvemmältä
11.51 St­röm­sös­tä poimittua
12
12.00 Iltajumppa
12.00 Iltajumppa
12.00 Iltajumppa
12.00 Iltajumppa
12.00 Kai­ja Saa­ria­hon ora­to­rio La pas­sion de Simone
12.00 Kieh­to­va maail­ma: Ju­na­mat­ka Amerikkaan
Lawrence - Lamar Law­ren­ce - Lamar...
12.00 Ju­malanpalvelus
Pääsiäissunnuntai Sipoon kirkossa
12.19 Elä­vä ar­kis­to esittää
12.15 Kult­tuuriCocktail
12.15 Kult­tuuriCocktail
12.20 Kult­tuu­ri­ruu­tu: Va­pauden kasvot
12.20 Fran­con jäl­keen - Al­cántaran perhe
12.20 WOMEX 2019
WOMEX, Avajaiset
12.20 Silk­ki­tie 30 päivässä
12.49 New Yor­kin suomalaisia
12.46 Ihanat autot
13.00 Am­mat­ti: kirjailija
Rosa Liksom
13.00 Car­men- insertti
13.05 Historia: New Yor­kin sil­lanrakentaja
13.06 Mar­co Bjurst­röm ja Bi­zetin Carmen
13.05 Geor­ges Bizet: Carmen
Carmen on yksi suosituimmista oopperoista. Sii­nä on kaik­ki viih­dyt­tä­vän oop­pe­ran ai­nek­set: rak­kaus, in­to­hi­mo, kuo­le­ma ja tart­tu­vat aa­riat. Tam­pe­re fil­har­mo­nia, joht. Al­ber­to Hold-Gar­ri­do. Tal­tioin­ti Tam­pere-talo 19.
13.10 Am­mat­ti: kirjailija
13.30 Haa­ve Välimerestä
13.40 Kse­nia Pietarilainen
13.40 Historia: Kau­neus kautta aikojen
14.00 Yh­dys­valtain taide
Villistä lännestä Jackson Pollockiin 1/3...
14.06 Luos­ta­ri lu­men keskellä
14.00 Uusi Kino: 27 en­sim­mäistä vuotta
14.10 Flashback
14.15 Uusi Kino: Puolueet
14.26 Va­la­mon luostari
14.30 Sa­tur­day Night Fe­ver - 40 vuotta huumaa
14.40 Ihmisen arvo
15
15.00 Isä Mat­teon tutkimuksia
15.00 Isä Mat­teon tutkimuksia
15.00 Isä Mat­teon tutkimuksia
15.00 Isä Mat­teon tutkimuksia
to: Verkkokiusaajat
pe: Lähellä ja silti kaukana
15.40 Val­tio vas­taan Fritz Bauer
(Der Staat gegen Fritz Bauer, Saksa 2015.
15.41 Ihmisen arvo
15.58 Tulossa...
15.56 Flashback
16.00 Mi­la­non nais­ten paratiisi
ma: Tähtihetki
ti: Yllätys Yllätys...
ke: Jääräpäitä joka lähtöön
to: Varamies Varamies...
pe: Takaisin lähtöruutuun
16.00 RSO Mu­siikkitalossa
Anton Brucknerin sinfonia nro 9 Ra­dion sin­fo­niaor­kes­te­ri An­ton Bruck­ne­rin sin­fo­nian nro 9 d-molli...
16.40 Ihmisen arvo
16.43 Soundt­racks: mu­siik­ki elää ajassa
ti: Kent State ja Vietnamin sota
ke: Hurrikaani Katrina (12)..
to: Berliinin muurin ja kommunismin murtuminen
16.48 Tiesitkö?
17.00 Mahdoton maa
1/5.
17.14 Syö­tä­vät sävelet
17.25 Mumindalen
17.25 Tans­ka­lai­nen maajussi
17.25 Daniel Olin
17.25 Ca­mil­la Plum ja yrt­ti­maan aarteet
17.25 Ur­hea pelastusretki
17.25 Strömsö
17.51 Pie­ni suuri maailma
17.48 Ke­vin ja Isoisä
17.50 Pakkaa laukku
17.55 Yle Ny­he­ter TV-nytt 17.55
18
18.00 BUU-klubben
18.00 BUU: Su­perapulaiset
18.00 BUU-klubben
18.30 Lu­pa­tar­kas­ta­ja poh­tii elämää
18.30 Tu­hat päi­vää Ruotsissa
18.30 Skavlan
18.30 Pie­ni suuri maailma
18.30 Euroviisaat
2/6...
18.30 Deitti
Jessica Jessica...
18.30 Unelmakoti
Eme­lie ja Mi­kael unel­moi­vat ra­ken­ta­van­sa ta­lon kal­lioi­sel­le kukkulalle...
18.35 Lars Mon­se­nin koiravaljakko
19.00 F-sana
19.15 Tämä tästä
19.10 Ai­na täydellinen
19.13 Yh­teis­vastuukeräys
19.21 Egen­lan­din matkakohteet
19.20 Il­mastoparadoksi
19.27 Svensk­finland runt
19.29 Yle Ny­he­ter TV-nytt 19.30
19.40 Uudista minut
19.45 St­röm­sös­tä poimittua
19.45 Sportliv
19.55 Närbild
19.53 Ar­kis­tos­ta: 30 vastausta
19.53 Nor­jaa ris­tiin rastiin
19.50 Egen­lan­din matkakohteet
19.55 Nor­jaa ris­tiin rastiin
20.00 Aen­ne Bur­da, muo­din voimanainen
ti: Perheroolit
ke: Petetyt ja jätetyt 2/4. Pe­te­tyt ja jätetyt...
to: Burda nousee siivilleen 3/4...
pe: Roolimalli 4/4. Roolimalli...
20.00 Roc­kin klas­sik­ko­le­vyt: Tears for Fears
20.00 Daniel Olin
20.23 Beatles forever
20.31 Spotlight
20.47 8 mm katse
20.51 Egen­lan­din matkakohteet
21
21.00 Efter Nio
Arjen sankarit Sankarit...
21.00 Historia: New Yor­kin sil­lanrakentaja
21.00 Kieh­to­va maail­ma: Ju­na­mat­ka Amerikkaan
21.00 Miehuusvuodet
(Carnal Knowledge, USA 1971)
21.00 Vä­ki­vallan vuosi
Tal­vi 1981 oli ti­las­tol­li­ses­ti New Yor­kin his­to­rian vä­ki­val­tai­sinta aikaa...
(A Most Violent Year, USA 2014)
21.01 Unel­mien maatila
(The Biggest Little Farm, USA 2019)
21.02 Heder
Ihmeoppilas 7/8...
21.45 Tsunami
Tsunami (12) 2/3...
22.00 Wisting
Wisting (16) 6/10...
21.55 Ko­tim. Elokuva: Nälkä
22.00 Vii­mei­nen muotokuva
Vuon­na 1964 ku­va­tai­te­li­ja Al­ber­to Gia­co­met­ti ta­paa kir­jai­li­ja Ja­mes Lor­din ja pyy­tää tä­tä is­tu­maan muo­to­ku­vaa varten...
(Final portrait, Iso-Britannia 2017)
22.08 Neitoperho
Psy­ko­lo­gi­nen jän­ni­ty­se­lo­ku­va omis­tus­ha­lus­ta ja nuo­res­ta nai­ses­ta, jol­le ei sanota ei...
(1997)
22.29 Days of Heaven
(Days of Heaven, USA 1978)
22.36 Luos­ta­ri lu­men keskellä
22.45 Skavlan
22.45 Sisällä
Setäni on rikollinen Anen se­tä on pa­ha­mai­nei­nen vä­ki­val­ta­rikollinen...
22.56 Va­la­mon luostari
(1966)..
23.00 WOMEX 2019
Yle Live: Tuuletar
23.30 Wo­men Ma­ke Film - uu­si mat­ka elokuvaan
23.41 Te­le­vi­sion tii­lis­ki­vet esittää
23.45 Pa­ko­lais­keskusteluja
23.45 Pat­rick Melrose
23.55 Pat­rick Melrose
00.00 Pa­ko­lais­keskusteluja
23.55 Wo­men Ma­ke Film - uu­si mat­ka elokuvaan
0
01.17 Ate­lier de conversation
01.32 Ate­lier de conversation